Wioska morderców

Tytuł oryginalny:
Dorf der Mörder
Autor:
Elisabeth Herrmann
Tłumacz:
Wojciech Łygaś
Wydawcy:
Prószyński Media (2016)
NASBI (2016)
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:
9788380975378, 978-83-8069-314-2
978-83-8097-539-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.8 (11 głosów)

Pewnego majowego dnia w ogrodzie zoologicznym w Berlinie dochodzi do makabrycznej zbrodni. Kiedy na miejscu zdarzenia zjawia się policjantka Sanela Beara, zastaje chaos i zamieszanie. Kilka dni później prasa opisuje przerażające okoliczności zdarzenia i ujawnia nazwisko kobiety podejrzanej o popełnienie przestępstwa. Charlie Rubin przyznaje się, że to ona dopuściła się tej zbrodni. Sanela jednak ma wątpliwości i rozpoczyna własne dochodzenie w tej sprawie.Profesor Gabriel Brock i młody psycholog Jeremy Saaler, którzy mają przygotować opinię na temat poczytalności Charlie Rubin, zaczynają podejrzewać, że zabójstwo ma coś wspólnego z dzieciństwem podejrzanej, spędzonym w Wendisch Bruch, niewielkiej wiosce w Brandenburgii, gdzie nie ma już ani jednego mężczyzny I tylko psy szczekają tak jak przed laty, zwiastując swoim ujadaniem nadchodzące nieszczęście.Nikt nie potrafi tak dobrze opisać niemieckiego konfliktu Wschód-Zachód jak Elisabeth Herrmann.GraziaElisabeth Herrmann jest autorką ekscytujących thrillerów.WAZ Westdeutsche AllgemeineBardzo ciekawa historia do końca trzymająca w napięciu!Münchner MerkurElisabeth Herrmann urodziła się w Marburgu w 1959 roku. Wiele lat pracowała jako dziennikarka w telewizji RBB. Jej powieści są bardzo popularne i często służą za scenariusze filmowe. Otrzymała nagrodę Radio Bremen Crime oraz niemiecką nagrodę Crime Fiction 2012. Mieszka z córką w Berlinie.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Dobry kryminał, który trzyma w napięciu! Do tego wątki psychologiczne, które próbujesz zrozumieć i rozgryźć. Kto jest zabójcą? Czy zabójca znał ofiarę? Dlaczego zabił w taki sposób? Wiele pytań, za którymi kryje się przerażająca historia. • Z dużą przyjemnością i jeszcze większą ciekawością zabieram się za drugą część! Polecam.
  • Jeden z lepszych kryminałów, które dotychczas przeczytałam. Bardzo wciągająca i zapierająca dech w piersiach. Zabawni i wyraziści bohaterowie. Polecam na bezsenne noce.
  • Zaczęło się dość przyzwoicie czli treść wzbudziła zainteresowanie, ale potem było już tylko gorzej.Od książek tego gatunku oczekuję sporego przywiązania, że myślę co dalej i dlaczego, i czuję strach lub podobne emocje, tu tego mi zabrakło, spokojnie odrywałam się od lektury, która nie zaprzątała mi całkowicie głowy. Brakowało mi wzrostu napięcia, postaci jakieś dziwne, a dialogi nieco sztuczne:"proszę pana,proszę tego nie czynić...",jedna z bohaterek siedziała na pieńku, a wstała z krzesła, i takie tam. Może sama końcówka przyniosła nieco wrażeń. Lektura nieobowiązkowa!
  • Bez rewelacji. Mało przekonująca, ale można przeczytać w wolnej chwili.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo