Szpieg

Tytuł oryginalny:
Espia
Autor:
Paulo Coelho ...
Wydawcy:
Legimi (2016-2019)
Drzewo Babel Stępień Malejczyk (2014-2019)
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
3.4 (7 głosów)

Nosiła wiele imion: z domu Margaretha Geertruida Zelle; na Jawie była panią MacLeod; Niemcy nadali jej kryptonim H21…

Mata Hari – kobieta-szpieg. Egzotyczna tancerka, powiernica i kochanka najbogatszych, najbardziej wpływowych mężczyzn Belle Époque, postać o tajemniczej przeszłości, budząca zazdrość dam z paryskiej arystokracji. Łamała męskie serca, moralne nakazy i drobnomieszczańskie obyczaje. Za niezależność zapłaciła najwyższą cenę.

Sto lat później legenda Maty Hari jest wciąż żywa. W masowej wyobraźni historia jej bogatego i pełnego przygód życia pozostaje symbolem kobiecej siły i odwagi.

W poruszającej i wciągającej powieści Paulo Coelho z maestrią opowiada dzieje Maty Hari, tworząc fikcyjną korespondencję między skazaną, osadzoną w paryskim więzieniu a jej adwokatem.

Podstawowym źródłem inspiracji dla Paula Coelho jest jego własne życie, w którym zdarzało mu się igrać ze śmiercią, prawie popaść w szaleństwo, bawić się narkotykami, znosić tortury, eksperymentować z czarną magią i alchemią, studiować filozofię i religie, pochłaniać mnóstwo książek, tracić i odzyskiwać wiarę, doświadczać bólu i rozkoszy miłości. W poszukiwaniu własnego miejsca w świecie znajduje odpowiedzi na wyzwania, wobec których każdy z nas staje. Wierzy, że każdy ma w sobie siłę potrzebną, by odnaleźć własną drogę.

Powieść Alchemik rozeszła się w ponad 65 milionach egzemplarzy i jest wymieniana jako źródło inspiracji przez ludzi tak różnych jak Malala Yousafzai czy Pharrell Williams.

Książki Paula Coelho ukazały się na całym świecie w nakładzie ogółem 210 milionów egzemplarzy. Publikowane są one w 81 językach, co czyni autora najczęściej tłumaczonym współczesnym pisarzem na świecie.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Od lat zakochana w książkach Paulo Coelho tym razem niestety się rozczarowałam. Czytając nie odczuwałam aury bijącej z książki jak to było z poprzednimi. Mimo, iż pisana lekkim piórem nie zrobiła na mnie wrażenia. • Losy kobiety zwanej Mata Hari były już niejednokrotnie opisywane przez innych autorów. Paulo zrobił to równie dobrze jednak nie pasuje do niego ten styl . Ocenę jednak pozostawiam każdemu czytelnikowi.
  • Jest to książka, którą szybko się czyta, w głównej mierze z powodu szerokich marginesów i niemałej czcionki. • Ciekawa historia kobiety, która nie wstydziła się swojej kobiecości. Która ze swojej natury uczyniła sztukę. Jedyne co mogę zarzucić, to styl pisarza. Nie popadł mi do gustu, ale to z powodu przedstawienia życia Maty Hari w suchych faktach, tj. bez barwnych opisów i uczuciowości, które bardzo lubię. Choć nie jest to biografia, to jednak fikcyjna korespondencja pozwala zobaczyć główną bohaterkę w pozytywniejszym świetle. Może nawet nabieramy do niej większego szacunku i współczucia.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
monikam1986
Opis
Autorzy:Paulo Coelho Zofia Stanisławska Mata Hari (1876-1917)
Tłumaczenie:Zofia Stanisławska Zofia Stanisławska-Kocińska
Wydawcy:Legimi (2016-2019) Drzewo Babel Stępień Malejczyk (2014-2019)
ISBN:978-83-64488-41-2 978-83-64488-45-0 978-83-64488-53-5 978-83-64488-45 978-83-6448-45-0
Autotagi:biografie dokumenty elektroniczne druk e-booki elementy biograficzne epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 21 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo