Mali bogowie:

[o znieczulicy polskich lekarzy]

Autor:
Paweł Reszka
Wydawcy:
Legimi (2018)
Wydawnictwo Czerwone i Czarne (2017-2018)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix
ISBN:
978-83-7700-282-7, 978-83-7700-283-4
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
sprawozdania
Więcej informacji...
4.1 (16 głosów)

Kto nas leczy? Sfrustrowani, nieprzytomnie zmęczeni po czterdziestu ośmiu godzinach dyżuru lekarze. My mamy wrażenie, że są tylko bezdusznymi maszynami do zarabiania pieniędzy. Oni, że stali się zakładnikami systemu, który niszczy wszelkie przejawy empatii. Paweł Reszka, autor bestsellerowej Chciwości, rozmawia z wieloma lekarzami. Sam zatrudnił się w szpitalu jako sanitariusz, żeby dowiedzieć się, dlaczego system ochrony zdrowia jest tak bezwzględny, każe pacjentom odbijać się o mur obojętności, a lekarzom traktować pracę jak paskudny obowiązek. Oto, co zobaczył i usłyszał.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Po lekturze tej książki strach iść do lekarza, bo można trafić na przemęczonego kolejnym dyżurem z rzędu. Nie dziwię się, że lekarze nie są empatyczni. Inaczej by zwariowali, a społeczeństwo jest coraz bardziej roszczeniowe.
  • Książka bolesna. Złożona praktycznie w całości z wypowiedzi lekarzy (z długim stażem, rezydentów, stażystów) i studentów medycyny. Z jednej strony ukazuje postać lekarza od tej jego najgorszej, demonicznej strony. Przyznam szczerze, że po lekturze panicznie boję się iść do jakiegokolwiek gabinetu lekarskiego, żeby przypadkiem nie wyjść z niego jeszcze bardziej chorą. • Niemniej jednak książka pokazuje też lekarza, który jest zmęczony i sfrustrowany. Który pracuje 300 godzin miesięcznie, żeby wyjść pensją ponad zarobki niewykwalifikowanej kasjerki z Lidla. • "Mali bogowie" to książka o tym, jak bardzo system wykiwał nas wszystkich - lekarzy oraz pacjentów. Zamiast bowiem bolączek obecnej sytuacji szukać właśnie w nim, nagle zaczęliśmy rzucać się na siebie jak dzikie zwierzęta. Lekarze obwiniają pacjentów, a pacjenci lekarzy. • Lektura na pozór prosta, ale doprawdy wstrząsająca. Bardzo polecam!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Czy_telnik
Opis
Inne tytuły:[o znieczulicy polskich lekarzy]
Autor:Paweł Reszka
Lektor:Artur Krajewski
Wywiad:Paweł Reszka
Wydawcy:Legimi (2018) Wydawnictwo Czerwone i Czarne (2017-2018) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix
ISBN:978-83-7700-282-7 978-83-7700-283-4
Autotagi:audiobooki czytak dokumenty elektroniczne druk e-booki książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka literatura stosowana nagrania sprawozdania zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo