Szpieg czyli Podstawy szpiegowskiego fachu

Tytuł oryginalny:
Osnovy špionaža
Autor:
Wiktor Suworow ...
Tłumacz:
Anna Tłumaczenie Pawłowska
Wyd. w latach:
2017 - 2023
Wydane w seriach:
Historia
Historia - Rebis
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
publikacje popularnonaukowe
Więcej informacji...
2.5 (2 głosy)

Wiktor Suworow jak zwykle w świetnej formie!

Doskonałe uzupełnienie AKWARIUM - największego hitu Suworowa.

Służby specjalne byłego Związku Radzieckiego nieodmiennie budzą fascynację. W swej najnowszej książce Wiktor Suworow opisuje je od podszewki. Były rezydent GRU w Genewie we właściwym sobie gawędziarskim stylu opowiada, jak – krok po kroku – zostawało się szpiegiem. Dowiadujemy się zatem, jak typowano kandydata, jak go kształcono, na jaką placówkę mógł trafić (lepszy Waszyngton czy Pekin – to wcale nie takie oczywiste), jakie zadania mógł tam otrzymywać i jaką rolę w jego życiu odgrywała żona. Poznajemy szczegółowo struktury GRU, sposoby werbowania agentów i zażartą rywalizację z odwiecznym wrogiem, czyli… KGB.

Mnóstwo detali, przykłady akcji, także autentycznych – wszystko to sprawia, że Szpieg, czyli… jest swego rodzaju kompendium pracy radzieckich służb specjalnych, a zarazem arcyciekawą lekturą.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Szpieg, czyli podstawy szpiegowskiego fachu • Wiktor Suworow – właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie w latach 1974–1978 był rezydentem GRU w Genewie. • Co może napisać były szpieg co nie byłoby powszechnie znane? • Książka rozwlekła ma 416 stron. W wielu miejscach autor się powtarza. • Nie znalazłem w książce podstaw szpiegowskiego fachu. A zamieszczone w książce „rady dla początkujących szpiegów” są śmiechu warte, podobno na nich budowali swój kunszt szpiedzy. • Pomiędzy stronami 352 i 353 zamieszczono zdjęcia. Pod jednym z nich możemy przeczytać: • „W czasie konferencji Jałtańskiej 1945 roku Stalin z rozmachem i umiejętnie wykorzystał alkohol. Chciał zmusić Roosevelta i Churchilla do podpisania potrzebnych mu dokumentów. Do tego celu upijanie na wesoło pasowało jak ulał. …. Jednego dnia wzniesiono w sumie 45 toastów. Rzecz jasna towarzysz Stalin był w pracy i czasie konferencji był trzeźwy…. Podczas negocjacji zamiast wódki pił wodę, a zamiast koniaku – zimną herbatę w odpowiednim kolorze.”
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Wiktor Suworow Anna Tłumaczenie Pawłowska
Tłumacz:Anna Tłumaczenie Pawłowska
Wydawcy:Legimi (2018-2023) Dom Wydawniczy Rebis (2017-2023) Rebis (2017-2023) ebookpoint BIBLIO (2017) IBUK Libra (2017)
Serie wydawnicze:Historia Historia - Rebis
ISBN:978-83-8062-148-0 978-83-8062-805-2 978-83-8188-511-9 978-83-8338-124-4 978-83-8062-148-0
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka literatura stosowana publikacje popularnonaukowe zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 18 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo