Duchowe życie zwierząt

Tytuł oryginalny:
Seelenleben der Tiere
Autor:
Peter Wohlleben
Tłumacz:
Ewa Kochanowska-Szlęzak ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Otwarte (2016-2018)
Legimi (2017)
Biblioteka Akustyczna we współpr. z Wydawnictwem Otwartym (2016-2017)
Wydane w seriach:
Audiobook
książka do słuchania
Audiobook - Biblioteka Akustyczna
ISBN:
978-83-272-4602-8, 978-83-7515-435-1
978-83-7515-462-7, 978-83-7927-708-7
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
MP3
publikacje popularnonaukowe
Więcej informacji...
3.8 (21 głosów)

Autor „Sekretnego życia drzew”, Peter Wohlleben, przedstawia w fascynujący sposób świat przyrody, którego nie znamy. Koguty okłamujące kury? Łanie pogrążone w żałobie? Zawstydzone konie? To przejawy fantazji ekologów czy naukowo udowodnione fakty z życia zwierząt? Czy bogate życie uczuciowe nie jest zastrzeżone jedynie dla ludzi? Peter Wohlleben, leśnik i miłośnik przyrody, korzystając z najnowszych badań i własnych obserwacji, udowadnia, że zwierzęta i ludzie w sferze uczuć i doznań są do siebie podobni. Odkrywa przed nami niesamowite historie zwierząt, w których możemy zaobserwować ich mądrość, współczucie, troskę czy przyjaźń. Podobnie jak w bestsellerowym „Sekretnym życiu drzew” Wohlleben przedstawia w fascynujący sposób świat przyrody, którego nie znamy. Kochasz zwierzęta? Dzięki tej książce przekonasz się, że są ci bliższe, niż ci się zdawało.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Fenomenalna książka, którą miałam okazje czytać, pokazuje jak niewiele nasze zachowania różnią się od zachowań świata zwierząt, zbliża zdecydowanie do świata naszych zwierzęcych przyjaciół, bo czy wiedzieliście , że kruki mają świadomość i potrafią rozpoznać się w teście lustra, czego nie czynią na przykład niemowlęta do około 18 miesiąca, czy wiedzieliście, że kruki tworzą pary na 25 lat z partnerem i nigdy nie szukają po śmierci swojej partnerki potencjalnie innej żony. Czy wiedzieliście, że można na mocy teorii przywiązania stać się matką małego pisklaczka ,i że wiewiórki oszukują :). Te i inne odpowiedzi znajdzie w tej książce. Książka pozwala odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań dotyczących świata zwierząt. Przedstawiona jest w niej ogromna wiedza z wielu dziedzin: biologii, psychologii biologicznej czy też ewolucjonizmu. Zdecydowane "must read !" dla Wronczan, jako , że las i jegio tajemnice są tuż za rogiem :). • Czyta się ją jednym tchem, napisana w bardzo jasny sposób. • Polecam serdecznie wszystkim, tym małym i tym dużym.
  • Jako następna książka, po doskonałej "Sekretne życie drzew", zastanawiałem się czy będzie się tak samo dobrze czytało. Nie było rozczarowania. Doskonałe uzupełnienie poprzedniej pozycji. Pokazuje doskonale jakie jest nasze podejście do zwierząt, że właściwie nie rozumiemy ich zachowań, a to co uważamy za pomoc zwierzętom w rzeczywistości często okazuje się dla nich fatalne. Przypomnienie, że zwierzęta to nie tylko koty, psy, sarny, jelenie czy krowy ale także komary, muchy i inne istoty, których nawet nie widać. Czy "5 dla zwierząt" ich nie dotyczy? Dlaczego zabijamy i zjadamy żyjące rośliny oraz zwierzęta? - Cóż nie mamy zdolności do fotosyntezy. Polecam.
  • Ciekawa i przyjemna książka. Czuję jednak niedosyt i nie wiem czym może być spowodowany .... może wielokrotnymi powtórzeniami treści przez autora? może nic nie wnoszącymi dygresjami? może tym, że o zwierzętach wiemy jednak więcej, więc nie jest to takie novum? może tym, że tytuł jest niespójny z treścią, bo o duchowości zwierząt było jednak niewiele? a może wreszcie tym, że książka o drzewach była jednak lepsza?? :) Niemniej jednak, polecam.
  • Dość ciekawa książka, zawierająca wiele anegdotek i wyników badań naukowych. Napisana w sposób przystępny. Dla mnie jednak zawiera jedną wielką wadę – nieustannie wspomina o myśliwych i naukowcach, dręczących i mordujących w okrutny sposób niewinne istoty. Czy naprawdę trzeba torturować zwierzę psychicznie i fizycznie, żeby dojść do wniosku, że ma ono uczucia? Okropne.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Seelenleben der Tiere: Liebe, Trauer, Mitgefühl Liebe, Trauer, Mitgefuhl - erstaunliche Einblicke in eine verborgene Welt Tyt. oryg.: Seelenleben der Tiere
Autor:Peter Wohlleben
Tłumaczenie:Ewa Kochanowska-Szlęzak Ewa Kochanowska
Lektor:Stanisław Biczysko
oraz:Janusz Ballarin Grzegorz Leśniewski Adam Ławnik Łukasz Łukasik Marcin Nawrocki Krzysztof Onikijuk
Wydawcy:Wydawnictwo Otwarte (2016-2018) Legimi (2017) Biblioteka Akustyczna we współpr. z Wydawnictwem Otwartym (2016-2017)
Serie wydawnicze:Audiobook książka do słuchania Audiobook - Biblioteka Akustyczna
ISBN:978-83-272-4602-8 978-83-7515-435-1 978-83-7515-462-7 978-83-7927-708-7
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika ikonografia książki literatura literatura piękna literatura stosowana MP3 nagrania proza przemówienia psychologia publikacje popularnonaukowe
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 30 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo