Duchowe życie zwierząt

Tytuł oryginalny:
Seelenleben der Tiere
Autor:
Peter Wohlleben
Tłumacz:
Ewa Kochanowska-Szlęzak ...
Wydawcy:
Legimi (2017)
Wydawnictwo Otwarte (2016-2017)
Biblioteka Akustyczna we współpr. z Wydawnictwem Otwartym (2016-2017)
Wydane w seriach:
Audiobook
książka do słuchania
Audiobook - Biblioteka Akustyczna
ISBN:
978-83-272-4602-8, 978-83-7515-435-1
978-83-7515-462-7, 978-83-7927-708-7
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
książki
MP3
publikacje popularnonaukowe
Więcej informacji...
3.6 (18 głosów)

Autor „Sekretnego życia drzew”, Peter Wohlleben, przedstawia w fascynujący sposób świat przyrody, którego nie znamy. Koguty okłamujące kury? Łanie pogrążone w żałobie? Zawstydzone konie? To przejawy fantazji ekologów czy naukowo udowodnione fakty z życia zwierząt? Czy bogate życie uczuciowe nie jest zastrzeżone jedynie dla ludzi? Peter Wohlleben, leśnik i miłośnik przyrody, korzystając z najnowszych badań i własnych obserwacji, udowadnia, że zwierzęta i ludzie w sferze uczuć i doznań są do siebie podobni. Odkrywa przed nami niesamowite historie zwierząt, w których możemy zaobserwować ich mądrość, współczucie, troskę czy przyjaźń. Podobnie jak w bestsellerowym „Sekretnym życiu drzew” Wohlleben przedstawia w fascynujący sposób świat przyrody, którego nie znamy. Kochasz zwierzęta? Dzięki tej książce przekonasz się, że są ci bliższe, niż ci się zdawało.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Ciekawa i przyjemna książka. Czuję jednak niedosyt i nie wiem czym może być spowodowany .... może wielokrotnymi powtórzeniami treści przez autora? może nic nie wnoszącymi dygresjami? może tym, że o zwierzętach wiemy jednak więcej, więc nie jest to takie novum? może tym, że tytuł jest niespójny z treścią, bo o duchowości zwierząt było jednak niewiele? a może wreszcie tym, że książka o drzewach była jednak lepsza?? :) Niemniej jednak, polecam.
  • Dość ciekawa książka, zawierająca wiele anegdotek i wyników badań naukowych. Napisana w sposób przystępny. Dla mnie jednak zawiera jedną wielką wadę – nieustannie wspomina o myśliwych i naukowcach, dręczących i mordujących w okrutny sposób niewinne istoty. Czy naprawdę trzeba torturować zwierzę psychicznie i fizycznie, żeby dojść do wniosku, że ma ono uczucia? Okropne.
  • Ksiązka profesjonalna,zawierajaca dużo informacji, ktore przybliżaja bardzo świat zwierzat - głownie dzikich, ale równiez doowych. Napisana ciepło, z dużym zaangażowaniem autora, który przytacza wiele przykładów ze swojego obcowania ze zwierzętami. Uczy szacunku dla naszych "braci mniejszych". Wg mnie obowiazkowa lektura dla wszystkich, szczególnie dzieci, młodziezy i myśliwych, a także wszystkich "panów świata", którym sie wydaje że są najwazniejsi i najmadrzejsi.Mysle, że kazdy, po przeczytaniu, powinien stać sie odrobine lepszy.
  • Dla mnie wielkie rozczarowanie.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Seelenleben der Tiere: Liebe, Trauer, Mitgefühl Liebe, Trauer, Mitgefuhl - erstaunliche Einblicke in eine verborgene Welt Tyt. oryg.: Seelenleben der Tiere
Autor:Peter Wohlleben
Tłumaczenie:Ewa Kochanowska-Szlęzak Ewa Kochanowska
Lektor:Stanisław Biczysko
oraz:Janusz Ballarin Grzegorz Leśniewski Adam Ławnik Łukasz Łukasik Marcin Nawrocki Krzysztof Onikijuk
Wydawcy:Legimi (2017) Wydawnictwo Otwarte (2016-2017) Biblioteka Akustyczna we współpr. z Wydawnictwem Otwartym (2016-2017)
Serie wydawnicze:Audiobook książka do słuchania Audiobook - Biblioteka Akustyczna
ISBN:978-83-272-4602-8 978-83-7515-435-1 978-83-7515-462-7 978-83-7927-708-7
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika ikonografia książki literatura literatura piękna literatura stosowana MP3 nagrania proza przemówienia psychologia publikacje popularnonaukowe
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 29 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo