Wędrowne ptaki

Autor:
Karolina Wilczyńska
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2015-2017)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Rok na Kwiatowej
ISBN:
978-83-7976-055-8, 978-83-7976-656-7
978-83-7976-896-7, 83-7976-656-7
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
3.8 (12 głosów)

Nowa książka autorki najpiękniejszej literatury obyczajowej! Cztery przyjaciółki, różne historie, codzienne sukcesy i problemy - a wszystko pod jednym adresem. Spotkajmy się na Kwiatowej! Malwina nigdy nie czuła się tak samotna. Nagła śmierć ojca, problemy z matką i konieczność stawienia czoła niespodziewanym wyzwaniom przewracają jej świat do góry nogami. Na szczęście każdy medal ma dwie strony - życiowe zmiany to także okazja do poznania samej siebie. Wkrótce mieszkanka bloku przy ulicy Kwiatowej przekona się, co tak naprawdę jest dla niej ważne i czy w trudnych chwilach może liczyć na przyjaciół. Czy uda jej się pokonać problemy i zawirowania? Czy odnajdzie się w nowej życiowej roli? Wszyscy kiedyś opuścimy rodzinne gniazdo, żeby rozwinąć skrzydła. Czasami lot bywa trudny i wydaje się, że zabraknie nam sił. Ale każdy wędrowny ptak w końcu znajduje drogę do domu.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • [Link] • Tytuł książki kojarzy mi się z podróżowaniem, szukaniem swojego miejsca na świecie i w zasadzie o tym też jest powieść. Czy ktoś by pomyślał, że przez - albo też dzięki windzie w bloku można poznać kogoś, kto stanie się kimś ważnym w naszym życiu? I nie mam tu na myśli zakochania od pierwszego wejrzenia... • Otóż cztery bohaterki, każda tak inna, przez awarię windy spotykają się w jej wnętrzu i w jakiś sposób muszą sobie z tym poradzić. Każda ma czas przyjrzeć się pozostałym o każda ma jakieś wyobrażenie o reszcie. Muszą sobie również poradzić z nieprzewidzianą sytuacją już po usunięciu awarii, dzięki czemu mają możliwość poznać się i zobaczyć co z tego dalej wyniknie. • Narracja w książce jest prowadzona w pierwszej osobie i ma się wrażenie, że siedzi się naprzeciwko danej bohaterki i słucha co ma nam do powiedzenia. Istotne jest to, że każda z nich wypowiada się po kolei o tym samym okresie i tych samych wydarzeniach przeplatanych przez nowe wątki dotyczące każdej z nich dzięki czemu możemy dobrze poznać ich myśli, problemy, marzenia i obawy. Książkę bardzo przyjemnie się czyta. Pisana jest w taki sposób, że nie czuć upływu czasu podczas czytania, ją się po prostu pochłania, a na końcu czuć niedosyt i chęć poznania dalszych losów bohaterek. Zdecydowanie polecam udać się z wizytą na Kwiatową.
  • Powieść ta otwiera nowy, powieściowy cykl "Rok na Kwiatowej", opowieść o 4 kobietach, które wprowadziły się do nowego bloku i awaria windy powoduje, że w jakiś, czasem bardzo trudny, sposób zbliżają się do siebie. Książka jest inna od znanych mi powieści tej autorki. Chyba wpływ na to ma, moim zdaniem, ciekawa narracja. Cz. I poświęcona jest jak gdyby Malwinie, jednej z bohaterek, o której opowiadają, wplątując historie swego życia, pozostałe trzy. • Ta I cz. cyklu to opowieść o sztuce wyboru. Jak zwykle autorka opisując emocje, wzbudza refleksje, a przy tym jej książki : • "czytają się same".Czekam na kolejne tomy.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo