Herbatka z arszenikiem

Tytuł oryginalny:
Arsenic for Tea
Autor:
Robin Stevens
Tłumacz:
Magdalena Korobkiewicz
Wyd. w latach:
2017 - 2018
Wydane w seriach:
Zbrodnia niezbyt elegancka
Wells & Wong mystery
ISBN:
978-83-7874-417-7, 978-83-7874-418-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (7 głosów)

Członkinie tajnego towarzystwa detektywistycznego Daisy Wells I Hazel Wong wyjeżdżają na wakacje do Fallingford, rodzinnego domu Daisy. Na miejscu mama Daisy wydaje podwieczorek z okazji urodzin córki, na który zaproszona jest cała rodzina, począwszy od ekscentrycznej ciotki Saskii, skończywszy na niezwykle przystojnym wuju Feliksie. Niestety, wkrótce staje się jasne, że podwieczorek ma niewiele wspólnego z urodzinami Daisy... Jak grom z jasnego nieba spada na wszystkich informacja o tajemniczej chorobie, na jaką niespodziewanie zapada jeden z uczestników przyjęcia – a wszystko wskazuje na... truciznę!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Jako fan literatury młodzieżowej i kryminałów postanowiłam sprawdzić dwa pierwsze tomy z serii „Zbrodnia niezbyt elegancka”, w której dwie przyjaciółki ze szkoły dla dziewcząt Deepdean decydują się założyć tajemne stowarzyszenie dete­ktyw­isty­czne­. Zapewne jako nastolatka połknęłabym taką tematykę od razu – zestawienie wciągających wątków dziewczyńskich tajemnic jak i zagadek z prawdziwą zbrodnią w tle, to coś, co stanowi nie lada gratkę na rynku czytelniczym. Obecnie była to dla mnie przyjemna, lecz lekko zbyt infantylna lektura. Z chęcią zare­kome­ndow­ałab­ym ją jednak wszystkim młodszym nastolatkom, które szukają połączenia Enoli Holmes z Panną Marple. Jedyny wątek jaki strasznie mnie tutaj raził to dosyć toksyczna (i niczym nieu­spra­wied­liwi­ona) relacja dwóch głównych bohaterek. Mam jednak nadzieję, że w kolejnych częściach autorka wzięła ten temat na siebie i lepiej z niego wybrnęła. Obie części oceniam na 7,5 jako, że są dobrą rozrywką dla swojego targetu. • II część „Herbatka z arszenikiem” – rozgrywa się podczas wakacji, kiedy obie dziewczęta przyjeżdżają w odwiedziny do rodziny Daisy. Urodzinowy obiad zamienia się jednak w miejsce zbrodni, kiedy to okazuje się, że jeden z gości został poczęstowany…trucizną.
  • To całkiem dobra książka dla dzieci a nawet dla trochę starszych czytelników. • Dla mnie druga część lepsza niż pierwsza. Polecam.
  • Książka podobna do pierwszej części "Zbrodni niezbyt eleganckiej". Cała ta seria, to dobre kryminały młodzieżowe. "Herbatka z Arszenikiem" jest naprawdę zaskakująca i bardzo przyjemnie się ją czyta. Serdecznie polecam dla młodszej młodzieży.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Robin Stevens
Tłumacz:Magdalena Korobkiewicz
Wydawcy:Grupa MAC (2018) Legimi (2018) Dwukropek - Wydawnictwo Juka-91 (2017) Dwukropek (2017) Wydawnictwo Juka-91
Serie wydawnicze:Zbrodnia niezbyt elegancka Wells & Wong mystery
ISBN:978-83-7874-417-7 978-83-7874-418-4
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo