Księgarnia pod Flisakiem: Zostań ze mną

Autor:
Anna Karpińska
Wyd. w latach:
2015 - 2021
Wydane w seriach:
Księgarnia pod Flisakiem
Duże Litery
Duże Litery - Prószyński i S-ka
Księgarnia pod Flisakiem - Anna Karpińska
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (6 głosów)

Długo wyczekiwana kontynuacja historii, której nie sposób zapomnieć…

Matka i jej niemal czterdzieści lat temu oddana do adopcji córka zaczynają się do siebie zbliżać. Ale w życiu nic nie jest proste. Droga do pojednania, zrozumienia i wybaczenia okazuje się wyboista, tym bardziej że każda z kobiet, tak bliskich i tak dalekich sobie jednocześnie, boryka się z własnymi problemami.

Bożena jest poważnie chora i uwikłana w skomplikowane relacje z adopcyjną córką. Dagmara stara się utrzymać przejętą w spadku księgarnię i posklejać życie rodzinne, przeżywając jednocześnie uczuciowe wzloty i upadki.

Czy uda im się odnaleźć drogę do siebie? Ile zależy od losu, a ile od nas samych?, pyta autorka, prowadząc czytelnika krętą drogą ludzkich uczuć i charakterów.

Zostań ze mną to powieść nie tylko o Bożenie i Dagmarze, ale i o ich rodzinach i przyjaciołach. Czy wystarczą dobre chęci, żeby posadzić wszystkich przy wspólnym stole? Może jednak los nie okaże się łaskawy?

"Zostań ze mną" to drugi tom cyklu "Księgarnia pod Flisakiem". Pierwsza tom, "Odnajdę Cię", na wiele tygodni podbił listy bestsellerów.

Anna Karpińska (ur. 1959) – ukończyła politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, uczyła studentów, była dziennikarką, wydawała książki, prowadziła firmę. Ma męża, trójkę dorosłych dzieci, synową, zięcia i troje wnucząt – Krzysia, Adasia i Weronikę. Mieszka w Toruniu, weekendy spędza na wsi, przynajmniej raz w roku podróżuje gdzieś dalej, by naładować akumulatory. Książki pisuje przy kuchennym stole. Jak sama mówi: Nie żałuję niczego. (…) Bez zdarzeń, ludzi, zajęć, wrażeń nie byłoby ani mnie, ani moich bohaterów.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • SUPER pozycja. Polecam!
  • Bardzo mi się podobała, pierwszą czytałam dwa miesiące temu.Bożena jest poważnie chora ma guza leczą ją chemią a tu kłopoty z adopcyjne córką. Dagmara jej prawdziwa córka stara się utrzymać księgarnie i poskładać sprawy rodzinne w jedna całość. • Książka trzyma w napięciu do samego końca. U mnie wywołała łzy. Polecam M.J
  • Pierwsza część wciągająca, druga... nudząca. A szkoda! • Na moją nie najlepszą opinię być może ma wpływ to, że zaczęłam czytać drugą część, zaraz po pierwszej. I 1/4 książki to była powtórka z rozrywki, czyli długie przypomnienie tego co działo się wcześniej. Niektóre fragmenty "słowo w słowo". • Cierpliwie czytałam dalej, z nadzieją, że nowe losy bohaterek wciągną mnie tak jak wcześniej. Nic z tego! Fabuła zanudziła. Poza tym te same sytuacje opisywane z perspektywy dwóch stron... zdecydowanie nie! W kółko to samo. • Po pierwszej części oczekiwania były zdecydowanie większe.
  • Anna Karpińska - cykl "KSIĘGARNIA POD FLISAKIEM" • cz. I - ODNAJDĘ CIĘ • cz. II - ZOSTAŃ ZE MNĄ • Cykl ten - to historia matki i córki, które nie znają się, ale nagle po latach w niesamowitych okolicznościach odnajdują się. • Dagmara, kobieta po przejściach, z dwójką dzieci, odziedzicza po śmierci matki księgarnię, natomiast jej siostra ogromny majątek i dowiaduje się jednocześnie, że jest adoptowanym przed laty dzieckiem. • Bożena, znana pisarka, matka biologiczna Dagmary całe życie cierpi, że jako nastolatka została zmuszona przez rodziców do oddania maleństwa do adopcji. • W naprzemiennych rozdziałach powieści poznajemy życie obu kobiet, ich myśli, marzenia, radości a także kłopoty, rozterki i walkę o szczęście dzieci. • Polecam ten poruszający cykl, choć bardzo zaskoczyło mnie zakończenie cz. II. Akcja kończy się w najbardziej nieoczekiwanym, pełnym napięcia momencie i autorka bardzo skrótowo przenosi wydarzenia o siedem miesięcy później. Ten zabieg fabularny budzi pewien niedosyt.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Anna Karpińska
Lektor:Anna Dudziak-Klempka
Wydawcy:Heraclon International (2021) Storybox.pl (2021) Legimi (2019-2021) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2017-2019) NASBI (2017) Prószyński Media - Heraclon International (2017) Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne (2015)
Serie wydawnicze:Księgarnia pod Flisakiem Duże Litery Duże Litery - Prószyński i S-ka Księgarnia pod Flisakiem - Anna Karpińska
ISBN:978-83-8097-210-0 978-83-8123-482-5 978-83-8123-495-5 978-83-8233-673-3 978-83-8233-768-6 978-83-8233-769-3 83-8097-210-0
Autotagi:audiobooki CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 25 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo