Dobra przystań

Autor:
Anna Łajkowska
Wydawcy:
Prószyński i Spółka Prószyński Media (2018)
Legimi (2018)
NASBI (2018)
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery - Prószyński Media
Duże Litery - Prószyński i S-ka
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (2 głosy)

Pełna ciepła opowieść o sile marzeń i gotowości na zmiany.

Na ten moment Marianna czekała bardzo długo. Wreszcie wraz z mężem Hubertem sprzedają zrujnowany dom i budują siedlisko w urokliwym miejscu nad brzegiem rzeki. Spełnia się ich największe marzenie. I kiedy wydaje się, że mają już wszystko, o czym marzyli – Hubert odchodzi.

To nie jest moment na rozdrapywanie ran, bo Marianna zostaje sama nie tylko ze swoimi marzeniami, ale i obowiązkami – przecież musi utrzymać duży dom i wychowywać dorastających synów. Na dodatek przewrotny los szykuje dla niej niespodziankę…

Jak daleko można się posunąć w snuciu marzeń? Czym zagłuszyć własne potrzeby?

I czego w życiu potrzebujemy bardziej niż szczęścia?

Wzruszająca, pełna emocji historia o tym, jak trudno jest sprzeciwić się losowi i wziąć sprawy w swoje ręce. Powieść Anny Łajkowskiej porywa klimatem i w wiarygodny sposób buduje portret psychologiczny kobiety pragnącej zadowolić bliskich, poświęcając dla nich własne marzenia. Rodzi się pytanie: a może warto walczyć o szczęście nawet wtedy, gdy szuka się go tylko dla siebie?

Małgorzata Warda

Anna Łajkowska - absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim oraz marketingu i zarządzania na Politechnice Gdańskiej. Uczy języka polskiego w szkole podstawowej. Jest żoną lekarza, mamą trójki dzieci. W 2012 roku zadebiutowała książką „Pensjonat na wrzosowisku”, za którą pokochały ją czytelniczki. Kolejne tomy: „Miłość na wrzosowisku” (2013) oraz „Cienie na wrzosowisku” (2013) podbiły listy bestsellerów. W 2014 roku wydała książkę „Szepty gwiazd”.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Anna Łajkowska - DOBRA PRZYSTAŃ • Opowieść o kobiecie, jakich wiele: pani domu, matka i wydawałoby się, że szczęśliwa żona. A tu bach ! Mąż odchodzi, a ona, no cóż, samotnie wychowuje synów, opiekuje się ojcem, pracuje i spotyka się potajemnie z nowym adoratorem, żonatym i ojcem dzieciom mężczyzną. • Czy rozpacza po odejściu męża? Wydaje się, że nie i przyjmuje to jako kolej losu. • Ciekawym jest wątek Huberta i jego racje, co do rozejścia się z Marianną. Przecież razem budowali siedlisko nad brzegiem rzeki, dom marzeń. I gdy wydaje się, że owe marzenia nareszcie się spełniają i nastąpi oczekiwane "i żyli długo i szczęśliwie" - Hubert porzuca sielankę i odchodzi od żony. • Autorka tak komponuje fabułę, że sympatie czytających na pewno nie opowiedzą się tylko po stronie jednego z małżonków. Są racje Marianny, którą można znielubić za wiele, jak i też są racje Huberta, uciekającego przed zaborczością żony. • W konstrukcji tekstu raziły mnie mini rozdziały - narzucające pouczenia na temat sposobów życia. • A zakończenie powieści? No cóż - jest jakie jest. • Pozycja ta moim zdaniem do najlepszych w dorobku pisarki nie należy, ale jest to niezła powieść obyczajowa, dotykająca wielu trudnych, codziennych, życiowych spraw.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Anna Łajkowska
Wydawcy:Prószyński i Spółka Prószyński Media (2018) Legimi (2018) NASBI (2018)
Serie wydawnicze:Duże Litery Duże Litery - Prószyński Media Duże Litery - Prószyński i S-ka
ISBN:978-83-8123-203-6 978-83-8123-666-9 978-83-8123-683-6 978-83-8123-683-6 978-83-8123-983-6
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 8 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo