Skaza

Autor:
Robert Małecki
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2017-2019)
Legimi (2017-2018)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Bernard Gross
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (9 głosów)

Są ciała, nie ma zbrodni. Tylko krzyk z przeszłości domaga się prawdy. Zimą 2018 roku ze skutego lodem jeziora obok Chełmży zostają wyciągnięte zwłoki nastolatka. Patolog jest pewien, że śmierć chłopca nastąpiła w wyniku utonięcia. Znamion przestępstwa nie nosi też ciało starszego, bezdomnego mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Oba zgony łączy tylko mroźna noc. A to niestety za mało, by rozpocząć śledztwo. Jednak zdaniem komisarza Bernarda Grossa pytań w obu sprawach jest więcej niż odpowiedzi. I kiedy zacznie je zadawać, mieszkańcy pobliskiego miasteczka nabiorą wody w usta. Gross przekonuje się z czasem, że ich milczenie to mur, za którym czają się duchy przeszłości. Kluczem do odkrycia prawdy może okazać się wyjaśnienie starej sprawy tajemniczego zaginięcia... Skaza to opowieść o dramacie, który zatruwa umysły, ale też o zbrodni, błędach i odkupieniu. O miłości, zemście i sprawiedliwości - niekiedy tak różnie pojmowanych.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • "Psem nie zostajesz wtedy, gdy zakładasz mundur.Psem zostajesz, nasiąkając złością za wyrządzone zło, gdy w dobrym człowieku wyczujesz skazę" • Komisarz Bernard Gross też ma skazę- według jego syna. Dlatego, że pomimo przebywania w domu jest nieobecny i panowie nie mogą nawiązać wspólnego, konstruktywnego dialogu. • To tylko jeden, ale bardzo istotny wątek tej książki. • Głównym- jest oczywiście śledztwo dotyczące znalezienia zwłok nastolatka uwięzionych pod taflą jeziora. • To właśnie pan komisarz dokonuje przez przypadek tego makabrycznego odkrycia. I jak się okaże, w chwilę po, nie jedynego. • Niebanalna fabuła i atmosfera pełna napięcia sprawiły, że przeczytałam książkę niemal jednym tchem. • Jest trochę jak puzzle, które układasz i czasem wciskasz jakiś element nie zwracając uwagi, że nie pasuje. I dopiero biorąc kolejny orientujesz się w swoim błędzie. • Jak dla mnie książka super także trafia do ulubionych.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Robert Małecki
Wydawcy:Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2017-2019) Legimi (2017-2018) Wydawnictwo Poznańskie
Serie wydawnicze:Bernard Gross
ISBN:9788366381360 978-83-66381-37-7 978-83-7976-016-9 978-83-7976-017-6 978-83-7976-728-1
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo