Kontratyp

Autor:
Remigiusz Mróz
Wydawcy:
CZWARTA STRONA Grupa Wydawnictwa Poznańskiego sp z. o. o (2018)
Legimi (2017-2018)
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2015-2018)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Joanna Chyłka
Seria z Joanną Chyłką
ISBN:
9788379761685, 978-83-7976-029-9
978-83-7976-030-5, 978-83-7976-247-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.3 (23 głosy)

W drodze na Annapurnę, jeden z najgroźniejszych szczytów na świecie, ginie troje polskich wspinaczy. Ekipy ratunkowe odnajdują jedynie przysypane śniegiem, poskręcane liny, ale nie trafiają na żaden inny ślad po grupie.

Kilka tygodni później jedyna członkini wyprawy pojawia się na granicy nepalsko-tybetańskiej, po czym zostaje zatrzymana. Polscy śledczy przewożą ją do kraju, gdzie ma odpowiadać za zabójstwo – okazuje się bowiem, że aby przeżyć w górach, doprowadziła do śmierci swoich towarzyszy.

Co wydarzyło się w drodze na Annapurnę? I skąd śledczy mają dowody obciążające kobietę? Oprócz znalezienia odpowiedzi na te pytania, Joanna Chyłka musi zmierzyć się z własnymi problemami i groźbami człowieka twierdzącego, że to on niegdyś zaatakował ją kwasem…

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Remigiusz Mróz przy pisaniu cyklu o Chyłce i Zordonie miał górki i dołki. Ósma część serii jest akurat na górce. Para bohaterów ma bronić himalaistki oskarżonej o zamordowanie towarzyszy wyprawy podczas schodzenia z Annapurny. Do tego jeszcze zostaje porwana siostrzenica Chyłki i wychodzą możliwe powiązania ze sprawą, którą Chyłka prowadziła na początku kariery.
    +2 trafna
  • jak każda CHYŁKA rewelacyjna :)))
  • Gdyby w książce zostawić same dialogi, a może i nawet nie wszystkie, usunąć resztę tekstu - chociaż dla jasności może troche bym zostawiła, książka dałaby się czytać. Autor-Mróz ma nawet nienajgorsze pomysły, ale wykonawstwo i korekta razem z redakcją w Czwartej Stronie robią z tych rzeczy coś, co z literaturą nie ma nic wspólnego. Są polscy autorzy "sensacyjni" z powieści na powieść coraz lepsi (Ćwirlej, R. Małecki), ale R. Mróz idzie w drugą stronę. Za młody? Za bardzo zarozumiały? Chyba zwyczajnie brak umiejętności.
    0 nieprawdziwa
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo