Rytmatysta

Tytuł oryginalny:
Rithmatist
Autor:
Brandon Sanderson
Wydawcy:
Wydawnictwo Mag Jacek Rodek (2019)
Legimi (2019)
ISBN:
978-83-7480-612-1, 978-83-7480-838-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.8 (5 głosów)

Joel ponad wszystko pragnie zostać Rytmatystą. Rytmatyści, wybierani przez Mistrza w tajemniczej ceremonii przyjęcia, mają moc nadawania życia dwuwymiarowym rysunkom zwanym kredowcami. Są też jedyną obroną ludzkości przed dzikimi kredowcami – bezlitosnymi istotami, które pozostawiają za sobą zmasakrowane trupy. Dzikie kredowce niemal opanowały terytorium Nebrasku, a teraz zagrażają całym Amerykańskim Wyspom.

Jako syn zwyczajnego wytwórcy kredy z Akademii Armedius Joel może się jedynie przyglądać, jak młodzi Rytmatyści uczą się magicznej sztuki, dla której on poświęciłby wszystko. Uczniowie zaczynają znikać – są porywani ze swoich domów, a pozostają po nich jedynie plamy krwi.

Joel zostaje pomocnikiem profesora, którego zadaniem jest zbadanie zabójstw młodych adeptów magii i wkrótce wraz z przyjaciółką Melody trafia na ślad zaskakujących odkryć, które na zawsze zmienią Rytmatykę.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Czy kolejna książka o szkole magii i nastolatku może nas czymś zaskoczyć? W przypadku twórczości Brandona Sandersona odpowiedź może być tylko jedna. Oczywiście, że tak! Autor potrafi zebrać znane i powszechnie używane wątki fabularne i stworzyć z nich coś nowego i interesującego. • Mamy więc szes­nast­olet­nieg­o Joela, który mimo uczęszczania do Akademii Armedius nie uczy się magii, ponieważ nie wykazał odpowiednich zdolności na wstępnym teście. Mamy też rytmatykę, która od magii bardziej przypomina dziedzinę nauk ścisłych. Wykładana w Akademii dla wybranych uczniów, rządzi się matematycznymi prawami i wzorami. Mamy w końcu kredę, która bohaterom zastępuje magiczne różdżki. Rytmatysta potrafi ożywić kredowe malunki, stworzyć ochronne kręgi, ale i dwuwymiarowe stworzenia nazywane kredowcami, które poruszając się spełniają jego polecenia. Mamy też świat, w którym wyszkoleni rytmatyści mierzą się z dzikimi zastępami kredowców. Jak przystało na książkę przygodową, główny bohater miesza się w tajemnicze wydarzenia, które burzą sielankowy spokój Akademii Armedius. Od zawsze zainteresowany rytmatyką posiadł ogromną wiedzę teoretyczną, z pomocy której chętnie skorzysta jeden z profesorów. Dodajmy do tego nietypową adeptkę rytmatyki Melody i przepis na świetnie spędzony czas gotowy. • Rytmatysta to książka młodzieżowa, po którą z powodzeniem może sięgnąć również starszy czytelnik. Zaskakuje, a na pewno fascynuje dokładnością, z jaką autor stworzył nową formę magii. W książce możemy znaleźć również rysunki opisywanych kredowców i kręgów ochronnych oraz „naukowe” wyjaśnienia podstaw rytmatyki. Po przeczytaniu tej książki już nigdy nie spojrzysz na kredę tak samo. • Joanna Pękala • Biblioteka Kraków
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Brandon Sanderson
Ilustracje:Ben McSweeney
Tłumacz:Anna Studniarek-Więch
Wydawcy:Wydawnictwo Mag Jacek Rodek (2019) Legimi (2019)
ISBN:978-83-7480-612-1 978-83-7480-838-5
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 3 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo