Bachor

Autor:
Katarzyna Ryrych
Wydawcy:
Legimi (2021)
Wydawnictwo Literatura (2019-2021)
IBUK Libra (2019)
Wydane w seriach:
Plus Minus 16
ISBN:
978-83-7672-665-6, 978-83-8208-961-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
rodzina
słowniki
4.6 (5 głosów)

Nastoletni Arek ma dość bycia chłopakiem tresowanym przez ojczyma i ignorowanym przez matkę.

Postanawia odnaleźć ojca.

Na podstawie starych zdjęć odszukuje dawnych narzeczonych matki. Kolejne spotkania otwierają mu oczy na to, kim była jego mama, zanim pojawił się na świecie, jak mogła ułożyć sobie życie i… kim jest on sam.

Na pewno nie bachorem, to wie na pewno. Chociaż tyle.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Katarzyna Ryrych to pisarka, której twórczość zapewne wiele osób już zna i ceni. To autorka posiadająca niezwykły dar pisania niek­olor­yzow­anyc­h książek dla młodzieży. Jej powieści czyta się jednym tchem, bohaterowie są życiowi, historie realistyczne, a opisywany świat pozbawiony lukru. Tytułowy Bachor to czternastoletni Arek, którego matka samotnie wychowuje do czasu, kiedy w jej życiu pojawia się nowa miłość. Wtedy syn schodzi na drugi plan, zaczyna zawadzać, staje się zbędnym balastem. Początkowo chłopak próbuje zaskarbić sobie względy nowego partnera matki, ale ten ani myśli stać się zastępczym tatusiem dla chłopaka, nazywa go wręcz bachorem i na każdym kroku próbuje dokuczyć. Nie bez znaczenia pozostaje również to, że ojczym ma ogromny wpływ na matkę Arka, która coraz bardziej oddala się od syna. Sfrustrowany nastolatek wpada więc na pomysł odszukania swojego biologicznego ojca. W jaki sposób tego dokona i z jakim skutkiem? Zachęcam do przeczytania powieści. • Bachor to mocna książka dla młodych ludzi o tym, że najgorsza jest samotność wśród bliskich osób oraz że każdy nastolatek, zbuntowany czy nie, potrzebuje przede wszystkim ciepła, akceptacji, bliskości, a nie najdroższych ciuchów czy gadżetów. Polecam! • Małgorzata Koźma • Biblioteka Kraków
  • „Bachor” to przypowieść o odzyskiwaniu imienia, moralitet o poszukiwaniu tożsamości, opowieść inicjacyjna, jednocześnie nawiązująca do powieści drogi. Prawdziwe imię „Bachora”, czyli Arka poznajemy dopiero na 122. stronie. Powieść pisana jest z jego punktu widzenia. Najczęściej, wspominając przeżycia z patchworkowej rodziny, powtarza on określenie, które nadał mu ojczym, nazywając czteroletniego chłopca „bachorem”. • Katarzyna Ryrych, wszechstronna powi­eści­opis­arka­, tworząca dla dzieci, młodzieży i dorosłych, osoba, która pisze poezje, uczy, maluje, tym razem opublikowała książkę dla grupy wiekowej między piętnaście a osiemnaście lat i oczywiście dla nas, dorosłych. Choć bohaterem jest czternastoletni chłopak, poruszane problemy są niezwykle poważne.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
gosiakulisiewicz
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo