Kroplówka z marzeniami

Autor:
Marta Madera
Wydawcy:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2008-2018)
Legimi (2017)
IBUK Libra (2014)
NASBI (2014)
Autotagi:
druk
powieści
proza
Więcej informacji...
4.7 (3 głosy)

Tak wiele się zdarzyło w ciągu ostatnich, burzliwych miesięcy. Wypadek. Szpital. Samotne wieczory, spędzone nad książką w towarzystwie kota, podczas gdy Fiona latała od jednej knajpy do drugiej, pilnując wystaw, odczytów, koncertów. Tęsknota. Trzynastoletnia Lilka po wypadku samochodowym i pobycie w szpitalu musi zamieszkać u ekscentrycznej ciotki w Krakowie, z dala od domu, rodziny i przyjaciół. Samotna i przepełniona tęsknotą za bliskimi, uczy się żyć w nowym środowisku wśród obcych ludzi i nieznanych miejsc. Czy poradzi sobie w krakowskiej szkole? Czy znajdzie bratnią duszę, przyjaźń i wsparcie? Co czeka ją za pierwszym poważnym zakrętem w życiu? Porażka czy satysfakcja z pokonania przeciwności? "Kroplówka z marzeniami" to pełna mądrości i ciepłego humoru opowieść o dorastaniu i poszukiwaniu w życiu najważniejszych wartości - prawdy, odpowiedzialności, rozumienia drugiego człowieka i przede wszystkim miłości... (empik.pl)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Trzynastoletnia Lilka spędza wspaniałe wakacje u rodziny na wsi na progu nowego etapu w życiu. Po wakacjach czeka ją już gimnazjum. I owszem, zaczyna nowe życie, ale w całkiem innym miejscu i nie z własnej woli. Po wypadku samochodowym i dwumiesięcznym pobycie w szpitalu w Krakowie, zostaje w tym mieście pod opieką ciotki. Przez najbliższy rok czekają ją częste kontrole u specjalistów, więc musi rozstać się z rodziną i przyjaciółmi. • Na pocieszenie zostaje jej szpitalna znajomość z Bartkiem, którego odnajduje w obcym krakowskim gimnazjum. Jednak sympatyczny kolega ze szpitala w szkole zachowuje się jak zupełnie ktoś inny. • Jest to mądra, ciepła i wzruszająca powieść dla młodzieży. Chwilami nawet bardzo zabawna. Bohaterowie nie stronią od rozmów na poważne tematy, o tym co jest najważniejsze w życiu. • Nasza Księgarnia wznowiła powieść Marty Madery w ładnie wydanej „serii w kratkę”. • Polecam!
    +2 wyrafinowana
  • Rewelacyjna książka! Bardzo wzruszająca, ale miejscami również zabawna. Porusza wiele problemów, między innymi oswajanie się z nową sytuacją, nowymi przyjaciółmi i nową szkołą. • Główna bohaterka - Lilka ulega poważnemu wypadkowi przez co musi na jakiś czas zamieszkać z dala od domu u ciotki, gdyż musi przejść rehabilitację. Ciocia okazuje się być bardzo miła i wyrozumiała, jednak Lilce czegoś brakuje. • W szpitalu poznaje pewnego chłopaka, który jest bardzo miły, jednak kiedy okazuje się, że będą razem chodzili do szkoły ku ich wspólnej, początkowo radości. Chłopak zupełnie się zmienia i nie jest już tak samo przyjazny Lilce jak kiedyś. • Piękna książka którą bardzo szybko się czyta. Przeczytałam ją z wielką chęcią i myślę że długo o niej nie zapomnę, bo o tak pięknych książkach po prostu się nie zapomina.
    +2 trafna
  • Czytając wcześniejsze książki Marty Madery, bez wahania sięgnęłam po tą, pomimo, że tym razem przeznaczona dla młodzieży. Powieść opowiada historię trzynastoletniej Lilki, która po wypadku samochodowym musi zmienić swoje życie całkowicie. Oprócz problemów zdrowotnych przyjdzie jej się zmierzyć z nowym miejscem zamieszkania, nieznaną szkołą i kolegami. Czy osiągnie sukces? Musicie doczytać sami... • Książkę przeczytałam jednym tchem, pomimo, że problemy szkolne mam już dawno za sobą. Ciepła i mądra powieść, poruszająca nie tylko błahe problemy nastolatków, ale i te cięższego kalibru, o których rodzice nie zawsze umieją rozmawiać ze swoimi pociechami (alkohol, narkotyki, pierwsza miłość). Do tego dialogi napisane są z humorem i fantazją - nie mogłam powstrzymać się od śmiechu, pomimo, że książkę czytałam w autobusie A rozmowy między młodszymi siostrami Lilki są naprawdę bezkonkurencyjne – jednak dzieci widzą i słyszą więcej, niż nam się wydaje. • Szczerze polecam!
    +2 trafna
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Katarynka
Opis
Autor:Marta Madera
Ilustracje:Joanna Rusinek
Wydawcy:Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2008-2018) Legimi (2017) IBUK Libra (2014) NASBI (2014)
Serie wydawnicze:Seria Ze Sprężynką Tylko dla Dziewczyn Seria w Kratkę W Kratkę ZE SRĘŻYNKĄ
ISBN:978-83-10-11541-6 978-83-10-11941-4 978-83-10-12621-4 978-83-10-12729-7 978831011541 9878310115416 978-83-11541-6 978-83-10-11541-5 978-83-10-44541-6 9768-83-10-11541-6
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 29 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo