Gdzie śpiewają raki

Tytuł oryginalny:
Where the crawdads sing
Autor:
Delia Owens
Tłumacz:
Bohdan Maliborski
Wydawcy:
Wydawnictwo Świat Książki (2019-2021)
Legimi (2019-2020)
ISBN:
978-83-813-9268-6, 978-83-813-9537-3
978-83-8139-636-3, 978-83-813-9875-6
Autotagi:
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.4 (20 głosów)

JAK DŁUGO ZDOŁASZ CHRONIĆ SWOJE SERCE?

Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.

Lecz Kya nie jest taka, jak o niej szepczą. Wrażliwa i inteligentna, zdołała sama przetrwać wiele lat na bagnach, które nazywa domem, choć jej ciało tęskniło za dotykiem i miłością. Przyjaźni szukała u mew, a wiedzę czerpała z natury. Kiedy dzikie piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania — i dzieją się rzeczy niewyobrażalne.

Gdzie śpiewają raki to wysmakowana oda do świata przyrody, wzruszająca fabuła o dojrzewaniu i zaskakująca relacja z procesu. Owens przypomina, że dzieciństwo nas kształtuje definitywnie i że wszyscy bez wyjątku podlegamy wspaniałym, lecz nieokiełznanym sekretnym siłom natury. Doskonała powieść dla czytelniczek książek Barbary Kingsolver i Karen Russell.

Owens przedstawia odludne mokradła wybrzeży Karoliny Północnej z perspektywy porzuconego dziecka. Samotna dziewczynka otwiera nam oczy na cuda – i zagrożenia – jej prywatnego świata. Dojmująco piękna powieść... Kryminał na kanwie morderstwa, ponadczasowa gawęda i celebracja przyrody w jednym. THE NEW YORK TIMES BOOK REVIEW

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Po niemal roku wypisałam się z listy oczekujących na ta pozycję w bibliotecznej kolejce. • W marcu, minionego roku, byłam chyba 6 na liście oczekujących...(?) • Skoro tyle osób chce przeczytać to chyba warto poczekać • W końcu znudzona byciem pierwszą na liście oczekujących poszukałam e-booka chcąc sprawdzić czy podzielę zachwyt większości. • Momentami taki trochę harlequin, ale z bardzo rozbudowaną częścią poświęconą przyrodzie i naturze. Namalowaną tak sugestywnie, że czytając błądziłam po mokradłach Karoliny Północnej. • Ale już historia Kayi, która dorasta sama, stygmatyzowana od małego jako brudna dziewczyna z bagien specjalnie mnie nie urzekła chociaż nie brak w nej dynamizmu, ciekawości, a nawet wzruszeń. • Samo zakończenie zaskakujące, ale wywołujące lekko ironiczny uśmiech na mojej twarzy. • O wyskości mojej noty zadecydowały głównie fenomenalne wręcz opisy przyrody.
  • Niestety tylko końcówka mnie zaciekawiła. • Cała historia dość przewidywalna.
  • Swietna książka na lato.O tęsknocie i miłości, wybaczaniu, zemście oraz duzo o dzikiej naturze.
  • to przepiękna opowieść o samotnosci, pragnieniu miłości a wszystko to na tle cudownego świata przyrody i praw nią rządzących .Brzmi banalnie ale książka nie jest banalna
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo