Czas porzucenia

Tytuł oryginalny:
Giorni dell'abbandono
Autor:
Elena Ferrante
Tłumacz:
Lucyna Rodziewicz-Doktór ...
Lektor:
Laura Breszka
Wydawcy:
Wydawnictwo Sonia Draga (2020)
Legimi (2020)
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Wydawnictwo Sonia Draga
ISBN:
978-83-66460-73-7, 978-83-66460-81-2
978-83-66512-08-5, 978-83-8110-987-1
Autotagi:
audiobooki
CD
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (8 głosów)

Ferrante z rzadką swobodą kwestionuje ideały kobiecości i macierzyństwa, snując opowieść o kobiecie powoli osuwającej się w stan, który nazywa "brakiem jakiegokolwiek sensu". Dni Olgi stają się desperackim, niebezpiecznym skokiem w najmroczniejsze zakamarki własnej duszy. Czas porzucenia zszokował i porwał włoską publikę, raz na zawsze udowadniając, że Elena Ferrante zasługuje na to, by wymieniać ją wśród najlepszych współczesnych pisarzy. Przed laty Olga zamieniła literackie aspiracje na życie żony i matki. Gdy po piętnastu latach związku dowiaduje się, że mąż porzuca ją dla znacznie młodszej dziewczyny, jej życie kompletnie się rozsypuje. Codzienne obowiązki stają się niemożliwym wysiłkiem, uroda i wygląd przestają się liczyć, a opieka nad dwojgiem dzieci zdecydowanie ją przerasta. W Oldze rośnie gniew, zazdrość i obsesja, która przemienia kobietę w kogoś, kim nigdy nie była. Pewnego dnia własne mieszkanie staje się dla niej prawdziwym więzieniem, kobiecie nie pozostaje nic innego, jak tylko zmierzyć się z tkwiącymi w niej upiorami.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Świetna analiza kobiecej psychiki. Miłość i zdrada - niby banalny temat, ale Ferrante pokazała go z zupełnie innej strony."Połknęłam w jeden wieczór". Jak dla mnie świetna.
  • Wspaniała! Uwielbiam książki Ferrante. Ta jest jedną z lepszych - fantastyczna stylistyka, ujęcie tematu, porównania, metafory, prowadzenie bohaterki. Nie mogłam się oderwać.
  • Książka magnetyczna, hipnotyzująca. • Szczera, bolesna, ale i przejmująco piękna. • Książka, którą się chłonie nie mogąc się od niej oderwać. • Doskonała na poziomie języka - wzrusza, budzi wściekłość, ani na chwilę nie pozostawia obojętną. Niezwykła siła Ferrante.
  • są książki które udają, że dotykają tematu, który interesuje większość ludzi - sensu życia. Ta do takich nie należy. Sam tytuł mówi wiele, ale na szczęście, nie wszystko. Jaka jest życiowa rola kobiety, tej tzw inaczej "płci pięknej"? A tej, z której opadł już czar pierwszej młodości? Kiedy skończył się czas pożądania jej ciała przez mężczyznę, który chciał ją zapłodnić? Pytając z innej strony, jak żyć? W tej książce znalazłam odpowiedź i mam podejrzenie, ze nie jest to całkowicie literacka fikcja. Zbyt bardzo zgadza się z tym czego sama doświadczam i słucham od moich przyjaciółek. Im więcej czytam literatury włoskiej, tym bardziej stwierdzam, że naród ten jest bardzo podobny w pewnych sferach do naszego. Być może tylko wśród mężczyzn "z odzysku", do wzięcia, w wieku 40+ jest więcej takich, którzy rzeczywiście się do tego nadają ;-) Serdecznie polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Igiorni dell`abbandono I giorni dell'abbandono
Autor:Elena Ferrante
Tłumaczenie:Lucyna Rodziewicz-Doktór Marta Szafrańska-Brandt
Lektor:Laura Breszka
Wydawcy:Wydawnictwo Sonia Draga (2020) Legimi (2020)
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Wydawnictwo Sonia Draga
ISBN:978-83-66460-73-7 978-83-66460-81-2 978-83-66512-08-5 978-83-8110-987-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo