Żona winiarza

Tytuł oryginalny:
Winemaker's Wife
Autor:
Kristin Harmel
Tłumaczenie:
Alina Jakubowska
Elżbieta Kulicka
Wydawcy:
Legimi (2021-2022)
Wydawnictwo Świat Książki (2019-2022)
ISBN:
978-83-813-9464-2, 978-83-8139-597-7
978-83-813-9858-9, 978-83-8289-684-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.3 (15 głosów)

Bestseller The Globe and Mail oraz The Toronto Star

“Miłość i zdrada, przebaczenie i odkupienie, połączone w mocnej opowieści o przeszłości, która powraca… Fantastyczna powieść!”

Pam Jenoff

Autorka angażującego międzynarodowego bestsellera (People) Dom przy ulicy Amelie powraca w poruszającej historii rozgrywającej się w Szampanii, wśród winnic północnej Francji, w najmroczniejszym okresie II wojny światowej. Doskonała propozycja dla czytelniczek książek Kristin Hannah.

Szampania, 1940: Ines właśnie poślubiła Michela, właściciela składu win Maison Chauveau, gdy niemiecka inwazja staje się faktem. Niebezpieczeństwo rośnie, więc Michel zaniedbuje małżeństwo, za to ukrywa amunicję dla ruchu oporu. Ines obawia się zdemaskowania, lecz przecież znacznie większe ryzyko ponosi Céline, pół-żydowskiego pochodzenia żona chef de cave. Pogłoski o Żydach, odesłanych na wschód, gdzie słuch po nich zaginął, są coraz częstsze.

Gdy Céline lekkomyślnie podąża za głosem serca w desperackiej pogoni za szczęściem, Ines popełnia groźny błąd podczas rozmowy z kolaborantem. W efekcie obie ryzykują życia tych, których kochają – zagrożona jest też firma.

Nowy Jork, 2019: Liv Kent właśnie straciła wszystko, a tu jeszcze bez zapowiedzi przybywa do niej jej ekscentryczna babcia francuskiego pochodzenia. Babcia nalega, aby wspólnie wybrały się do Francji. Kobiecie przyświeca ukryty cel – chce podzielić się z Liv tragiczną historią sprzed dekad. Przeszłość i teraźniejszość ścierają się, gdy Liv podróżuje do Maison Chauveau.

W jaki sposób łączą się ich losy?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Glowne bohaterki sa bardzo niedopracowane i niespojne. • Ines, główna bohaterka nie da się lubic. Jest infantylna, nieswiadoma zmian wokol niej, nie zdaje sobie sprawy z zagrozen wojny i SS. Liczy sie tylko ona i jej problemy rodem z amerykanskiego liceum. Jej przemiana jest nieprzekonujaca i bardzo naciagana w moim odczuciu. Generalnie przez cala ksiazke bardzo mnie denerwowala :) • Liv z kolei, jak na 41 letnia kobiete, nie wie nic o emocjach i przezywaniu rozstania. Jej przemyslenia pasuja bardziej do nastolatki niz doroslej kobiety. ( nie umniejszajac nastolatkom, ktore sa nieraz bardziej dojrzale od niejednego doroslego). • Nagle z biadolacej kobiety po rozwodzie zmienia sie w trzpiotke, zakochana w pierwszym chłopie, ktory pojawił sie na horyzoncie. Bardzo niewiarygodna przemiana.
  • Książka na 2 wieczory, mimo że wydawała się z początku mało wciągająca, to zakończenie łapie za serce i powoduje, że nie sposób zastanowić się czy za błędy życiowe warto się zadręczać aż do końca swoich dni
  • Kristin Harmel w "Żonie winiarza" opowiada historię, która po prostu pochłania Czytelnika w całości, ukazując ludzką naturę zarówno w jej najjaśniejszych, jak i tych ciemniejszych odsłonach. Gorąco polecam także tym, którzy z pewnym lękiem lub dystansem podchodzą do powieści rozgrywających się w czasie II wojny światowej- "Żona winiarza" to przede wszystkim powieść o człowieku. Wciąga, wyzwala emocje, nie pozostawia obojętnym, jest wspaniała.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo