Harry Potter i kamień filozoficzny

Tytuł oryginalny:
Harry Potter and the philosopher's stone
Autor:
Joanne Kathleen Rowling ...
Tłumacz:
Andrzej Polkowski (1939-2019)
Ilustracje:
Mary GrandPré
Wydawca:
Harbor Point - Media Rodzina (2000-2012)
Wydane w seriach:
Kanon Książek Dla Dzieci i Młodzieży
Lubię Książki
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
4.6 (53 głosy)

Harry Potter - sierota i podrzutek, wychowywany przez ciotkę, traktowany jest jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą, jedyna pamiątka to zagadkowa blizna na czole. Wszystko wyjaśni się w jedenaste urodziny chłopca, a będzie to dopiero początek Wielkiej Tajemnicy... Cykl powieści o Harrym Potterze urzeka i oczarowuje nie tylko wiązką fantastycznych zaklęć. Odwołuje się do tęsknoty za prawdziwą przyjaźnią, miłością i poświęceniem. Klasyczny konflikt dobra ze złem osadza w świecie więcej niż czarno-białym, pełnym ironii i, mimo magicznej atmosfery, przyziemnych ludzkich przywar. Misternie utkana fabuła, różnorodne i barwne postacie oraz w detalach przemyślany świat przedstawiony sprawią, że czytelnik niepostrzeżenie przeżyje z Harrym siedem lat w Hogwarcie, nie zauważywszy nawet, w którym momencie pogodna historia dla dzieci zamieni się w dojrzałą, fascynującą powieść fantasy.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Od dziecka Harry Potter wychowywany był przez wuja Vernona, i ciotkę - Petunię Drusley. Nie wiedział kim byli jego rodzice, wuj i ciotka mówili mu że zginęli w wypadku samochodowym. W wieku jedenastu lat Harry odkrywa że jest czarodziejem! Trafia do szkoły magii i czarodziejstwa w Hogwarcie, znajduje nowych przyjaciół- Rona,i Hermionę i odkrywa że jego rodziców zabił Voldemort, okazuje się że będzie musiał się z nim zmierzyć, bo Voldemort chce ukraść Kamień Filozoficzny, który jest ukryty w Hogwarcie.
  • J.K. Rowling jako brytyjska autorka zdobyła sławę dzięki serii „Harry'ego Pottera”. Urodzona w Chipping Sodbury posiadała korzenie francuskie oraz szkockie. Przed wydaniem serii napisała jeszcze dwa utwory, jednak nie zostały one wydane. Przypadek sprawił, że podczas podróży powstały pierwsze zarysy słynnej powieści. • Chłopiec o imieniu Harry Potter żyje w świecie mugoli nieświadomy swego prawdziwego pochodzenia. Wszystko nagle się zmienia, gdy tajemnicza postać odwiedza go w 11-naste urodziny. Zaczyna się fantastyczna przygoda pełen ciekawych i niebezpiecznych przygód. • „(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze. „ • Jest to obowiązkowa pozycja dla osób, które dopiero stawiają pierwszy krok w świat książek. Seria uczy nas takich wartości w życiu jak miłość i przyjaźń. Pokazuje, że mimo przeciwności losu warto nadal wierzyć w dobrych ludzi. • To właśnie ona zainspirowała do czytania. Magiczny świat, niezwykłe zwierzęta i przedmioty. Każda strona wciąga co raz bardziej, pokazując zalety książek z kategorii fantastyki. • eliwerka.blogspot.com
  • Chyba każdy zna historię młodego czarodzieja, "tego który przeżył". Wychowywany przez zwykłe wujostwo dostaje zaproszenie do szkoły magii i tak zaczyna się jego największa przygoda. W walce ze złem pomogą mu najwierniejsi przyjaciele i nauczyciele. Trójgłowy smok, magiczne szachy, czarodziejskie pojedynki i sympatyczni bohaterowie (wszyscy prócz Harry'ego) tworzą świetny klimat genialnej powieści fantasy.
  • Wspaniała powieść. • Dla dzieci, młodzieży, dorosłych i tych, którym bliżej do setki;) • Magia, czary i walka ze złem. Ale nie tylko. "Harry Potter" to pasjonująca przygoda umysłu każdego czytelnika, to pasja zabawy i wyobraźni. Niezwykły talent autorki sprawił, że Harry Potter staje się częścią życia każdego, kto... nie jest Mugolem.
1 2 3
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
MartaWasiakczytelnik
Laluna
Opis
Inne tytuły:Harry Potter T1
Autorzy:Joanne Kathleen Rowling Joanne Rowling
Tłumacz:Andrzej Polkowski (1939-2019)
Ilustracje:Mary GrandPré
Reżyseria:Ewa Ziembla
Lektor:Piotr Fronczewski
Wydawca:Harbor Point - Media Rodzina (2000-2012)
Serie wydawnicze:Kanon Książek Dla Dzieci i Młodzieży Lubię Książki
ISBN:83-7278-055-2 83-7278-110-9 978-83-7278-000-3 978-83-7278-011-9 978-83-7278-684-5 83-7278-000-3 83-7278-0000-5 978-83-7278-000-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika fantastyka książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 36 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo