Najważniejszy

Autor:
Magdalena Majcher
Wydawcy:
Legimi (2020)
Wydawnictwo Pascal (2009-2020)
ISBN:
978-83-8103-692-4, 978-83-8103-706-8
Autotagi:
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.0 (5 głosów)

Poruszająca opowieść o rodzicielstwie, niespełnionej miłości i sile rodzinnych więzów.

Martyna jest młoda, samotna mama czteroletniej dziewczynki. Jej kolejne związki z mężczyznami kończą się porażka. Kobieta nie potrafi zrozumieć, dlaczego tak się dzieje.

Nie potrafi, a może nie chce?

Jest ktoś, kto bardzo chciałby zbliżyć się do Martyny i wytłumaczyć, dlaczego w przeszłości ją opuścił, ale Martyna ma w sobie za dużo żalu i nie umie wybaczyć. Powoli jednak zaczyna dopuszczać do siebie myśl, ze może to właśnie w skomplikowanych relacjach z najważniejszym w jej życiu mężczyzna tkwi zródło wszystkich problemów i niepowodzeń.

Co wyniknie ze spotkania zagubionej kobiety, czteroletniego dziecka i mężczyzny, który wciąż nie potrafi zapomnieć o nieszczęśliwej miłości sprzed lat?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Mam mały problem z tą książką, bo przez 1/3 nie mogłam się wciągnąć. Akcja rozwija się powoli, ale nie zabraknie emocji. Najbardziej zaciekawiła mnie relacja bohaterki z poznanym po latach ojcem, trochę mi mało tego wątku. • Bardzo życiowa opowieść o miłości, błędach, odrzuceniu, o rodzicielstwie. Ta książka przypomina, że każdy potrzebuje bliskości drugiej osoby, każdy pragnie kochać i być kochanym. Autorka pokazuje tą historią, że aby ruszyć do przodu, trzeba się uporać z przeszłością. Wybaczyć, puścić w niepamięć bolesne wspomnienia. To moje pierwsze spotkanie z autorką, jestem ciekawa jej innych książek.Czyta się ją fajnie, ciekawie ,ale szału nie ma .
  • Czego potrzebujecie, kiedy dni są zimne i ciemne, a za oknem szaleje deszcz czy śnieg? Kubka gorącej herbaty? Miłego w dotyku koca? Przytulenia? Ja odkładam wtedy na bok ulubioną fantastykę i krwawe kryminały, a sięgam po ciepłą historię, która otula mnie jak kocyk. • Ostatnio moim „kocykiem” została książka Najważniejszy Magdaleny Majcher. Jej bohaterka, mimo że ma tylko 23 lata, na co dzień mierzy się z trudnościami samotnego macierzyństwa. Dziewczyna łaknie miłości, wsparcia, pełnej rodziny dla swojej córki, a przy tym wciąż trafi a na nieodpowiednich mężczyzn. Po kolejnej nieudanej znajomości – próbując zrozumieć, dlaczego wciąż tak się dzieje – w obliczu coraz większych problemów dnia codziennego kobieta podejmuje odważny krok, by poznać przeszłość swoją i swojej matki. Magdalena Majcher jest autorką • kilku powieści obyczajowych, w których porusza wątki psychologiczne • i pokazuje, jak przeżycia z dzieciństwa determinują nasze postawy w dorosłym życiu. W tej książce autorka jasno pokazuje nam pewną zasadę: jeśli nic nie zmienisz, to nic się nie zmieni. Pozwala spojrzeć z wielu perspektyw na zachowania bohaterów Najważniejszego, dlatego też łatwiej je zrozumieć i być może odnieść do własnych przeżyć. Serdecznie polecam. • Anna Szczerbowska
  • Jest to książka, która daje dużo do myślenia. Polecam.
  • W zimowej scenerii gór , a też i Katowic, rozgrywa się akcja powieści, której bohaterką jest 23 - letnia Martyna , wychowująca czteroletnią córeczkę Melę, którą urodziła w liceum. Choć nie jest związana z ojcem dziewczynki, to jednak ona i dziecko zawsze mogą liczyć na jego pomoc. Córeczka jest dla Przemka wszystkim, co nie bardzo podoba się aktualnej narzeczonej mężczyzny. • To część tła fabularnego powieści , ale powieść niesie ze sobą emocjonalny ładunek . Martyna jest dość niestabilna w swych uczuciach , wciąż poszukująca miłości i często wikła się w przypadkowych miłostkach . • A wszystko ma związek z jej skomplikowaną przeszłością. Umierająca matka wyznaje tajemnicę swemu mężowi, ojcu dwóch córek, który od tej pory zauważa tylko jedną, by drugą tolerować bardzo oschle. Okazuje się, że ową tajemnicą jest biologiczny ojciec Martyny, który chciałby zaistnieć w jej życiu. Bohaterka broni się przed tą znajomością , gdyż ma pretensję, że ten nie ujawnił się wcześniej. A, że lekarz zalecił córeczce zmianę klimatu, Martyna ignorująca do tej pory prośbę o kontakt, podejmuje spontaniczną decyzję o wyjeździe do górskiego pensjonatu, prowadzonego przez ojca. Wyjazd ten ma na celu nie tylko poznanie ojca, ale też bohaterka postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie. • Czy odkrycie kulis tajemniczego, pozamałżeńskiego związku jej matki z jej biologicznym ojcem przyniesie "oczyszczenie" i przebaczenie? Jaki wpływ na dalsze decyzje Martyny będzie miał ojciec i Szymon, zaprzyjaźniony z sąsiadem i trochę jego wychowanek? • POLECAM tę wielowarstwową powieść o trudnej miłości, przebaczeniu, odradzającej się więzi rodzinnej, nadziei, powieść o powikłanych relacjach rodzinnych i niszczącym poczuciu własnej wartości.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo