Skóra

Autor:
Piotr Kościelny
Wydawcy:
Wydawnictwo Initium (2021-2022)
Legimi (2021-2022)
ebookpoint BIBLIO (2021)
ISBN:
978-83-66328-46-4, 978-83-663-2847-1
978-83-66328-74-7
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
Więcej informacji...
4.1 (7 głosów)

„Przeszli do następnej sali. Spod ich stóp zaczęły uciekać szczury. Do smrodu, który wypełniał budynek, doszły jeszcze piski gryzoni. Udali się do miejsca, gdzie szczury piszczały najgłośniej. Majchrzak rozproszył mrok światłem latarki i ich oczom ukazał się makabryczny widok. Władek usłyszał zza pleców głos Wojtka:

– O kurwa!

Dwóch mundurowych zaczęło wymiotować, przytrzymując się ściany.

– Wezwij tu techników, niech zabezpieczą teren – rzucił Majchrzak.

Gdy Wojtek poszedł, komisarz spojrzał na ścianę. Rozpięte były na niej zwłoki młodej kobiety, z rękami przybitymi do muru. Wyglądała jak Jezus, tylko brakowało kilku rzeczy. Po pierwsze, nie było krzyża. Po drugie, brakowało jej skóry z przodu ciała. A po trzecie, pozbawiona była wnętrzności, do których dorwały się już szczury. Nad i pod ciałem kobiety widoczny był napis zrobiony krwią. Litery układały się w zdanie: «Człowiek jest uczniem, cierpienie jest jego nauczycielem»”.

We Wrocławiu zostają odnalezione zwłoki młodej kobiety pozbawione fragmentu skóry. Ta przerażająca zbrodnia zaczyna się powtarzać – w ciągu następnych dni policja natrafia na kolejne ciała ofiar seryjnego zabójcy.

Władek Majchrzak, doświadczony policjant wydziału zabójstw wrocławskiej komendy, formuje specjalny zespół, którego zadaniem jest powstrzymanie okrutnego, ale i niezwykle inteligentnego psychopaty.

Nadkomisarz będzie musiał stawić czoła wyjątkowo trudnemu wyzwaniu, rzutującemu na jego ustabilizowane dotąd życie prywatne i zawodowe. Czy policjantowi uda się rozwiązać zagadkę i schwytać przebiegłego mordercę?

Mocny i wyjątkowo zaskakujący kryminał z potężnym ładunkiem emocjonalnym, ukazujący ciemną stronę miasta, ale i mroczną stronę ludzkiej psychiki. Brutalna, bezkompromisowa i przejmująca „Skóra” zostanie z wami na długo po przeczytaniu ostatniej strony…

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Skóra" Piotra Kościelnego to dobra, mroczna i brutalna​fabuła . Niebezpieczny, tajemniczy i intrygujący klimat pochłaniał mnie bez dwóch zdań. Akcja jest prawie cały czas, są momenty kiedy towarzyszymy bohaterom w innych sytuacjach nie tylko w śledztwie i akcji, co było ciekawą odskocznią.Bohaterzy byli dobrze skonsturowani, każdy był inny, charaktery z własnymi problemami. Majchrzaka polubiłam od razu, lubię postacie, które wiedzą czego chcą i nie pozwolą sobie w kasze dmuchać. 😎 • Tutaj poznacie ciemną stronę miasta, ale i mroczną stronę ludzkiej psychiki. • Opisy są nie dla osób o słabych nerwach,takiego bestialstwa sobie nie wyobrażałam nigdy. Ale książka pod tym względem właśnie jest świetna! • Jednym słowem-mocna. Opisy zbrodni dokonanych przez "Apacza" powodują gęsią skórkę. • Końcówka wgniata w fotel. • Pierwsze spotkanie z autorem I nie ostatnie!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Piotr Kościelny
Lektor:Wojtek Masiak
Wydawcy:Wydawnictwo Initium (2021-2022) Legimi (2021-2022) ebookpoint BIBLIO (2021)
ISBN:978-83-66328-46-4 978-83-663-2847-1 978-83-66328-74-7
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo