Niewidzialne życie Addie LaRue

Tytuł oryginalny:
Invisible life of Addie LaRue
Autor:
Victoria Schwab
Tłumacz:
Maciej Studencki
Wyd. w latach:
2020 - 2022
ISBN:
978-83-66657-31-1, 978-83-66657-32-8
978-83-67054-98-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.4 (8 głosów)

„Nigdy nie módl się do bogów, którzy odpowiadają po zmroku”.

Francja, rok 1714. Uciekająca sprzed ołtarza młoda dziewczyna imieniem Adeline popełnia niewyobrażalny błąd. Zawiera umowę z diabłem. Faustowski pakt nakłada na nią ograniczenie – możliwość wiecznego życia bez szansy na bycie zapamiętaną przez kogokolwiek – dlatego Addie decyduje się opuścić swoją wioskę, albowiem straciła wszystko.

Dziewczyna jest zdeterminowana znaleźć dla siebie właściwe miejsce, nawet jeśli została skazana na wieczną samotność. Ale czy na pewno? Każdego roku, w dniu jej urodzin, tajemniczy Luc przychodzi z wizytą i pyta, czy Addie jest już gotowa, by oddać mu swą duszę. Ich mroczna i ekscytująca gra będzie trwać przez wieki.

Minie trzysta lat, zanim Addie odwiedzi ukrytą w Nowym Jorku księgarnię i pozna kogoś, kto zapamięta jej imię – i nagle wszystko znów zmieni się na zawsze.

W stylu „Żony podróżnika w czasie” i „Życia po życiu”, „Niewidzialne życie Addie LaRue” jest wymykającą się wszystkim gatunkom opowieścią, która wciąż nie przestaje królować na listach bestsellerów „New York Timesa”!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Ta opowieść była jak skok w puchową, świeżo wypraną pościel. Otuliła mnie i dała możliwość zatracenia się w historii. Nieskomplikowana ale zupełnie nie banalna, wciąż chciałam wiedzieć co jest na kolejnej stronie jednocześnie bałam się, że zaraz się skończy a mi jest tak dobrze z tą historią. • Nie wiem czy innych też tak urzeknie, ale dla mnie to był strzał w 10! • Miała wszystko co uwielbiam: realizm magiczny, wiarę w starych i nowych bogów, sztukę i książki i oczywiście niebanalną historię. Przepadłam :)
  • Był czas, kiedy ta książka wyskakiwała z każdego posta na bookstagramie, dlatego podchodziłam do niej z rezerwą. Spodziewałam się prze­rekl­amow­ania­ i zbytniej młodzieżówki, a dostałam całkiem ciekawą i zaskakująco wciągającą powieść fantasy. • Auddie poznajemy na początku XVIII wieku, kiedy spragniona wolności i innego życia ucieka z domu w dniu swojego ślubu. Za sprawą niep­rzem­yśla­nego­ do końca marzenia zawiera pakt z ciemnymi siłami, który sprawia, że Addie dostaje wolność i to wręcz z nawiązką. Od tego dnia staje się nie tylko nieśmiertelna, ale także nikt nie jest wstanie jej zapamiętać. To co, miało przynieść jej wyzwolenie, stało się koszmarem. Losy Auddie śledzimy naprzemiennie w opowieściach z czasów współczesnych, jak i z jej wspomnień. • Mimo, że momentami książka była nierówna i lekko się dłużyła (powieść ma ok 600 stron) to wspominam ją bardzo dobrze, a pomysł i forma napisania wyróżniały ją na tle ostatnio przeczytanych książek. 8/10
  • Dobrze napisana książka, ciekawym językiem i z ciekawą fabułą. Główna bohaterka to dziewczyna chcąca wybić się na niezależność w świecie całkowicie nieprzyjaznym kobietom. W wieku XVIII, gdy rozpoczyna się ta historia, rola kobiety w społeczeństwie to rola zmęczonej życiem matki i żony a ona taka być nie chce i zrobi wszystko by nią nie zostać. Ale to "wszystko" kosztuje - w jej przypadku kosztuje bycie w życiowym zapomnieniu i nie pozastawianiu śladów po sobie mimo nieś­mier­teln­ości­. Cudna opowieść ale pozostawiła we mnie trochę niedosyt... Świetny wątek jej spotkań z cieniem albo przeżywania życia od nowa jakby pominięty, jakby do końca nie opowiedziany, tak trochę tylko liźnięty i dlatego bardzo brakuje mi w tym emocji. Samo nawiązanie paktu to krótki bardzo fragment, cały pakt mam wrażenie, że "się" zawarł ot tak sobie. Powieść jest obszerna i niespieszna i wydaje mi się że mogłaby być lepsza. Wydaje mi się, że zdecydowanie bardziej będą nią zachwyceni wszyscy młodsi czytelnicy. Ale polecam całym sercem, bo i dobrze się to czyta, i pięknie jest wydane chociaż osobiście barwione strony mało mnie urzekły :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Victoria Schwab
Tłumacz:Maciej Studencki
Wydawcy:We Need YA - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2021-2022) We Need YA (2021-2022) We Need YA - Wydawnictwo Poznańskie (2021) Grupa Wydawnictwa Poznańskiego sp. z o. o (2020) Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:978-83-66657-31-1 978-83-66657-32-8 978-83-67054-98-0
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo