Echa

Tytuł oryginalny:
Echoes
Autor:
Danielle Steel
Tłumacz:
Danuta Górska
Wydawca:
Wydawnictwo Amber (2004-2013)
Wydane w seriach:
Wszystko dla Pań
Bestsellery do Kieszeni
Wszystko dla Pań - Amber
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
4.6 (5 głosów)

Beata Żydówka pochodząca z zamożnej rodziny zakochuje się we francuskim arystokracie i wychodzi za niego za mąż. Dla obu rodzin małżeństwo to jest mezaliansem. Wbrew wszystkim przeciwnościom młodzi są szczęśliwi i tworzą wspaniałą kochającą się rodzinę. Wkrótce wybucha II wojna światowa do Francji wkraczają Niemcy. Trudne lata okupacji oznaczają kres spokojnego życia mieszkańców tego kraju. Beatę i jej córkę Amadeę czekają łzy i cierpienie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Książka warta przeczytania, chociaż brakowało mi zakończenia. • Historia opisująca problemy kilku pokoleń • Książka opowiada historię Żydówki Beaty, która zakochuje się w niewłaściwym mężczyźnie, przez co rodzina ją odrzuca. Poświęca dla niego nawet swoją wiarę. Jednak miłość do niego jest silniejsza. Sielanka jednak nie trwa długo. • Porusza ona wątek II wojny światowej, opowiadająca historię miłości Żydówki Beaty oraz francuskiego arystokraty. • Wbrew pozorom ich małżeństwo jest trudne, dodatkowo wojenne czasy jeszcze bardziej je komplikują. • Na świat przychodzi ich córka Amadea, która razem z matką pokonuje przeciwności losu, cierpiąc i wypłakując oczy.
  • Mnie się ona podobała ze względu na tematykę którą porusza. • To nie jest taki łzawy babski romans. To opowieść o życiu dwóch kobiet matki i córki, których życie nie oszczędziło. • Matka Beata niemiecka Żydówka z bogatej rodziny, podczas I wojny spotyka w Szwajcarii francuskiego arystokratę i wbrew woli obydwu rodzin biorą ślub. Zamieszkują w Szwajcarii, ciężko pracują na swoje utrzymanie, mają dwie córki i dopiero tragiczna śmierć męża zmusza Beatę do wyjazdu do Niemiec. Mijają lata, nadchodzi trudny czas prześladowania Żydów, czas II wojny i mimo że Beata przyjęła wiarę • katolicką i nazwisko męża przez przypadek zostaje wraz z młodsza córka aresztowana i wysłana do obozu w Ravensbruck. • Starsza córka Amadea przebywa w tym czasie w zakonie i czeka na złożenie ślubów zakonnych. Niestety musi opuścić zakon, żeby nie narażać innych sióstr na niebezpieczeństwo. Nie cieszy się zbyt długo wolnością, bo tez zostaje aresztowana i też trafia do obozu koło Pragi. Po pewnym czasie dzięki jednemu ze strażników udaje się jej • uciec, trafia do partyzantów, a potem zostaje przewieziona do Francji, gdzie działa aktywnie w ruchu oporu. Poznaje smak pierwszej tragicznej miłości jak również smak niebezpiecznych akcji jako szpieg na terenie Niemiec. • Losy obu kobiet bardzo mi się podobały. Nie ma tu jakiś większych zwrotów akcji, bo większa część powieści jest opowiedziana a nie dzieje się na bieżąco co może trochę nużyć, ale mnie to nie przeszkadzało i przeczytałam książkę z dużym zainteresowaniem.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Danielle Steel
Tłumacz:Danuta Górska
Wydawca:Wydawnictwo Amber (2004-2013)
Serie wydawnicze:Wszystko dla Pań Bestsellery do Kieszeni Wszystko dla Pań - Amber
ISBN:83-241-2166-8 978-83-241-3168-6 978-83-241-3926-2 978-83-241-4104-3 978-83-241-4211-8 978-83-241-4685-7 83-241-3168-6 978-83-242-4211-8
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 19 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo