Zabawa w chowanego

Tytuł oryginalny:
Vie est un Roman
Autor:
Guillaume Musso
Tłumacz:
Joanna Stankiewicz-Prądzyńska
Ilustracje:
Matthieu Forichon
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2021)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-8215-572-3, 978-83-8215-620-1
978-83-8215-712-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
2.1 (7 głosów)

Najnowsza powieść Guillaume’a Musso zachwyci zarówno fanów thrillerów, jak i miłośników książek literackich.

Lektura, która jak żadna inna zaciera granicę między życiem a powieścią.

Ale życie jest silniejsze od fikcji.

Trzyletnia córka Flory Conway, znanej pisarki obsesyjnie strzegącej swojej prywatności, znika z apartamentu na Brooklynie podczas zabawy z matką w chowanego. Nie ma śladów włamania – okna i drzwi są nienaruszone – a na nagraniach z kamer w budynku nie widać, ani żeby ktokolwiek wchodził do mieszkania, ani żeby dziewczynka je opuszczała. Po kilku miesiącach śledztwo utyka w martwym puncie i zrozpaczona Flora nie może się z tym pogodzić. Wciąż wierzy, że jej córka gdzieś jest i że w końcu uda się ją odnaleźć.

Po drugiej stronie Atlantyku, w Paryżu, autor bestsellerów Romain Ozorski walczy z niemocą twórczą i przeżywa kryzys w życiu prywatnym. Po rozwodzie mieszka samotnie, była żona utrudnia mu kontakty z ich ośmioletnim synem, a agent domaga się kolejnej powieści.

Tymczasem to Romain ma w rękach klucz do rozwikłania tajemnicy związanej z tragedią jego koleżanki po fachu zza oceanu.

Jak się okazuje, nie tylko koleżanki. Tych dwoje łączy zupełnie inna więź.

Guillaume Musso jest czarodziejem, który sprawia, że niemożliwe staje się możliwe w życiu jego bohaterów, i to kiedy najmniej się tego spodziewasz. Jego czytelnicy nie będą zawiedzeni. „Version Femina”

Powieść oszałamiająca i aż gęsta dzięki swojemu klimatowi… Iluzjonistyczne warsztaty z interakcji autora z jego dziełem. „L'Express”

Makiaweliczna, a jednocześnie ciepła opowieść o potędze książek, która całkowicie zaskakuje. To jedna z najbardziej osobistych powieści Guillaume’a Musso. I jedna z najlepszych. „Le Parisien”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Nie moj klimat, dziwne poplątanie wątków, bardzo dziwna historia, pisane jakby na siłę. To nie jest ten Musso, którego kocham w innych książkach
  • To moja pierwsza przeczytana książka Musso. Po przeglądnięciu opinii, głównie negatywnych, pomyślałam - o, to mnie teraz zachęciliście. Moje wrażenia są zgoła inne niż reszty czytelników :) Jak to jego najgorsza książka to zabieram się za inne :)
  • Dziecinne uproszczenia i cytaty z wielkiej literatury, niedopracowane wątki, dalekie od złożenia się w miarę spójną fabułę. Chybiona rzecz, Aby porzucić wątek prowadzący na manowce, autor wykonuje gest, dziwnie przypominający, znany z rzymskiego antyku znak nakazujący zabicie pokonanego gladiatora i.. znika. Podświadoma, miażdżąca autorecenzja.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo