Życie Violette

Tytuł oryginalny:
Changer l'eau des fleurs
Autor:
Valérie Perrin
Wydawca:
Wydawnictwo Albatros - Andrzej Kuryłowicz (2022)
ISBN:
978-83-67338-37-0, 978-83-8215-376-7
978-83-8215-933-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.6 (10 głosów)

Klimat francuskiej prowincji, opowieści o życiu we wszystkich jego odcieniach, śmiech i łzy, które mieszają się z aromatami herbaty, kwiatów i świeżo zebranych warzyw. I niezłomna wiara w szczęście. Bo życie jest piękne… mimo wszystko! Niezwykła historia zwykłej kobiety, którą los zaprowadził do miejsca zapomnianego przez większość ludzi. Kobiety, która pragnie na nowo rozkwitnąć - pomimo poczucia przegranej, niewyobrażalnej tragedii i straty, która ją dotknęła. Violette spędza całe dnie na cmentarzu. Dba o niego najlepiej jak potrafi, porządkuje groby, wymienia kwiaty, sprząta znicze… Jest dobrym duchem tego miejsca, służącym wsparciem odwiedzającym go żałobnikom. Violette wiele już słyszała - zarówno pięknych, jak i smutnych historii. I sama mogłaby niejedną opowiedzieć: o córce, która zginęła w straszliwym wypadku, o ukochanym mężu, który pewnego dnia zniknął… Lecz Violette nie chce dać się pogrzebać w przeszłości. I nawet w miejscu, w którym króluje śmierć, ma nadzieję na nowe życie. Wzruszająca opowieść o wyjątkowości ukrytej w codziennym życiu, o zakończeniach, które rozdzierają serce, i o nowych początkach, które kiełkują na gruzach przeszłości. Opowiedziana z wrażliwością i wyczuciem, ciepła, przejmująca, a jednocześnie niezwykle budująca historia kobiety, która wbrew wszystkiemu uparcie wierzy w szczęście. Opowieść, która biegnie po nitce do kłębka − utkana z kaprysów losu, spraw drobnych i wielkich, strasznych i pięknych.[nota wydawcy].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Urzekła mnie ta powieść. Jest przepiękna. Taka nowoczesna - czytelnik nie tylko czyta. Cały czas jakby uczestniczy w historii bohaterów. Nie wiem jak to określić dobrze, chodzi mi o to, że pamięć pracuje inaczej niż przy tzw. czytadłach (bez urazy). Każdy rozdział kończy się zaskakująco - bardziej lub mniej. Rozdziały są krótkie, co eliminuje nudę i skłania do poczytania nawet w krótkiej chwili. Jest niezwykła, pozostawia swój czar na dłużej.
  • Książka jest piękna i bardzo dobrze napisana.Chciałam ja odłożyć po kilkudziesięciu stronach jednak przebrnęłam mimo niezbyt ciekawego początku i nie żałuję.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Valérie Perrin
Tłumaczenie:Wojciech Gilewski Zbigniew A. Królicki
Wydawca:Wydawnictwo Albatros - Andrzej Kuryłowicz (2022)
ISBN:978-83-67338-37-0 978-83-8215-376-7 978-83-8215-933-2
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo