Lilka

Autor:
Małgorzata Kalicińska
Wydawca:
Zysk i Spółka Wydawnictwo (2010-2012)
Wydane w seriach:
Mańka
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
4.1 (19 głosów)

Lilka to opowieść o tym, jak nam w życiu pustoszeje przestrzeń dookoła nas i o tym, że jest to bardzo naturalna kolej rzeczy. Bohaterką jest Marianna Roszkowska - kobieta po pięćdziesiątce, dziennikarka średniego szczebla w redakcji poczytnego, kolorowego czasopisma. Wychowana w kochającej rodzinie, ale doświadczywszy też wielu zakrętów i zawodów z perspektywy lat zaczyna głębiej przypatrywać się swojemu życiu. Kogo kochała, kto kochał ją, a kto ukształtował ją samą? Ile dobra, a ile zła zaznała? Nadszedł czas, żeby spojrzeć na swe życie w zupełnie nowym świetle. Pustoszeje rodzinne gniazdo - dorasta syn i opuszcza dom matki, zaczynają odchodzić i umierać bliscy. Z pozoru normalna kolej rzeczy, na którą jednak nigdy nie jesteśmy gotowi. Marianna z powodu złych doświadczeń z młodości jest odrętwiała uczuciowo i dopiero konieczność zaopiekowania się nielubianą, samotną, chorą siostrą sprawia, że zaczyna się w niej rodzić ciepłe, a potem bardzo prawdziwe, a jednocześnie zaskakujące, gorące uczucie do niej. (empik.pl)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Autorka po raz kolejny mnie nie zawiodła. Z resztą nie spodziewałam się tego, byłam przekonana, że będzie mi się nowa powieść podobać. Trzeba jednak zapomnieć o podróży w lekką fantazję opowieści, ponieważ autorka szybko sprowadzi nas z hukiem na surowe dechy codzienności i trudów życia. Opowieść smutna, niosąca zarazem wiele pocieszenia i odpowiedzi. Nie przeraził mnie fakt jak wiele osób boryka się z problemami raka, ale zdałam sobie sprawę jak wiele jest przemilczane, jak wiele osób przeczyta tę powieść jak o sobie samym...
    +8 trafna
  • Kolejna książka Pani Klalicińskiej, czy lepsza czy gorsza trudno ocenić. Niewątpliwie inna niż poprzednie. Jednak bardzo wciąga i trudno przejść obok niej obojętnie. Zmusza do myślenia, refleksji nad życiem, przemijaniem... Ukazuje zdradę i miłość, zazdrość i poświęcenie. Walkę do samego końca o zdrowie osób, których kochamy. Książka smutna, a zarazem dająca nadzieję na lepsze jutro. Bardzo polecam!
    +6 trafna
  • Marianna tarła ziemniaki na placki, gdy mąż jej powiedział, że odchodzi. Po trzydziestu latach drętwego małżeństwa mają prawo być sobą zmęczeni. Odchodzi… Bez żalu i pretensji. A na dodatek z pytaniem o małą pomoc wpada nielubiana siostra Lilka. • Bohaterka powieści musi spojrzeć na swe życie w zupełnie nowym świetle. Syn od dawna na swoim, mąż z kochanką, ojciec coraz starszy. Marianna podsumowuje swoje życie – kogo kochała i kto ją kochał. Ile było w nim szczęścia, nieszczęścia? Dopiero jednak pojawienie się Lilki, przyrodniej siostry, pozwala jej inaczej spojrzeć na miłość, kobiecość, przebaczenie. • Małgorzata Kalicińska pokazuje w Lilce, że rozstania nie muszą oznaczać pustki, że życie nie kończy się po pięćdziesiątce, że samotność można zapełnić nowymi doświadczeniami, niespodziankami. I jeśli tylko pragniemy, miłość, przyjaźń – jakkolwiek byśmy je definiowali – mogą przyjść do nas w najmniej oczekiwanym momencie.
    +2 trafna
  • Jest to powieść o rodzinie, miłości, siostrzanej bliskości... Polecam.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Małgorzata Kalicińska
Wydawca:Zysk i Spółka Wydawnictwo (2010-2012)
Serie wydawnicze:Mańka
ISBN:978-83-7785-014-5 978-83-7785-126-5 83-7785-014-5 978083-7785-014-5 978-83-7785-01-5 978-83-7785-015-5
Autotagi:audiobooki CD druk epika literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 24 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo