Obcy:

wyjście z cienia

Tytuł oryginalny:
Alien
out of the shadows,
Autor:
Tim Lebbon
Ilustracje:
Maciej Kamuda
Tłumacz:
Maciej Wacław
Wydawca:
Wydawnictwo Vesper Włodzimierz Wieczorek (2023)
ISBN:
978-83-7731-426-5
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.0 (2 głosy)

Pierwszy z trzech tomów oryginalnej – nieopartej na scenariuszu – trylogii osadzonej w uniwersum Obcego. Chris Hooper jest głównym inżynierem na Górniczej Orbitalnej Stacji Kosmicznej „Marion”, która eksploruje złoża trymonitu na piaszczystej LV-178. Pracujący na planecie górnicy odkrywają jednak w czeluściach kopalni coś więcej niż najtwardszy znany ludzkości minerał. Gdy budzi się głęboko uśpione, pradawne zło, uciekają z powierzchni, lecz jeden z promów uderza w krążącą na orbicie „Marion”, powodując poważne uszkodzenia, a drugi opanowany zostaje przez obcych. Nadany przez Hoopa i garstkę jego towarzyszy sygnał SOS dociera do przelatującego w pobliżu promu „Narcissus”. Na jego pokładzie podróżuje w kapsule hibernacyjnej Ellen Ripley, ostatnia ocalała z katastrofy „Nostromo”. A przynajmniej tak się wszystkim wydaje...
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • A ja jestem zachwycona książką :D Okej, może było parę naciąganych momentów, zwłaszcza motyw z pojawiającą się, trochę na siłę w tej historii Ripley, ale pomijając ten wątek, to książka bardzo mi się podobała. • Mam wrażenie, że w uniwersum Obcego wszystkie nowe historie w jakiś sposób odtwarzają albo "Nostromo" albo "Decydujące starcie", jednak mnie to nie przeszkadza :) • "Wyjście z cienia" utrafiło w moje gusta do tego stopnia, że nie czekając na tłumaczenie Vespera, sięgnęłam już po drugą część cyklu.
  • Cóż... Zdecydowanie najsłabsza powieść traktująca o pewnym mocno śliniącym się ksenomorfie z ogromnym fallusem zamiast głowy. Niemniej fani uniwersum "Obcego" i tak po nią sięgną, zatem - do dzieła i, mimo wszystko, udanej lektury :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo