Pierwiastki śladowe

Tytuł oryginalny:
Trace elements
Autor:
Donna Leon
Tłumacz:
Marek Fedyszak
Wydawcy:
Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2023)
IBUK Libra (2023)
Legimi (2023)
Wydane w seriach:
Komisarz Brunetti i Tajemnice Wenecji
ISBN:
978-83-7392-829-9, 978-83-7392-830-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.5 (2 głosy)

Jedna z najbardziej mrocznych i ekscytujących zagadek w karierze komisarza Brunettiego!

Ostatnie słowa kobiety umierającej w weneckim hospicjum poprowadzą go krętymi ścieżkami ludzkiej chciwości i okrucieństwa, a to co wydawało się jedynie rodzinną tragedią, może okazać się śmiertelnym zagrożeniem dla całej Wenecji. Za pozornie przypadkowym wypadkiem motocyklowym, w którym zginął naukowiec badający próbki zanieczyszczeń wody w miejskich wodociągach kryje się cała sieć powiązań i interesów. Czy Brunettiemu i tym razem uda się dotrzeć do dna i oddać sprawiedliwość ofiarom zbrodni ?

Donna Leon raz jeszcze wykazuje się nie tylko wirtuozerią w kreśleniu kryminalnych intryg, ale i społeczną wrażliwością i troską Wenecjanki z wyboru o losy Serenissimy i jej mieszkańców.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • jak zawsze świetna książka tej autorki. klasa sama dla siebie
  • Kolejna mroczna i ekscytujących zagadka do rozwiązania przez komisarza Brunettiego tym razem w firmie badającej zani­eczy­szcz­enia­ w wodzie o ukrycie przekroczonego stężenia rtęci. Gdy w wodzie pitnej wielokrotnie przekroczone jest stężenie azotanów; to tym się nikt nie przejmuje. • Brunetti kieruje swe myśli ku Eumenidom, które wymierzały karę, zawsze „win pamiętne” i groziły , że przebaczenie sprawi, że „cały świat pośpieszy w zbrodni ślad, cnotą stanie się błąd”. • Chociaż bogowie opowiedzieli się po różnych stronach sporu to i tak choć minęły dwa tysiące lat to wciąż nie było rozstrzygnięcia. • W rozwiązaniu tej zagadki Brunetti jest zarówno oskarżycielem, jak i oskarżonym. Po raz kolejny musi zdecydować, które przestępstwo ukarać, a które zignorować – i wybrać większego przestępcę. Bądź większe szanse. Kto zostanie ukarany i do jakiego stopnia? • Czytając książkę dowiadujemy się po raz pierwszy, że: „ Brunetti spędził znaczną część życia z bezkompromisową kobietą, więc rozpoznanie kolejnej przyszło mu z łatwością”. • Oczywiście wielką i nie zastąpioną pomocą jest jak zwykle Elettra Zorzi – sekretarka Patty. • Czyta się dobrze, jak chyba wszystkie książki Leon.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo