Igrzyska śmierci

Tytuł oryginalny:
Hunger Games
Autor:
Suzanne Collins
Tłumaczenie:
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Piotr Budkiewicz
Wydawcy:
Legimi (2016-2019)
Wydawnictwo Media Rodzina Harbor Point (2009-2019)
Wydane w seriach:
Kroniki o Podziemnym Świecie
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
4.6 (173 głosy)

Ostatni tom głośnej trylogii science fiction! Zbliża się dzień gniewu. Zemsta mas gnębionych przez Kapitol będzie okrutna i nadejdzie z najmniej spodziewanej strony...

Katniss Everdeen, dziewczyna, która igra z ogniem, przeżyła Ćwierćwiecze Poskromienia, ale jej dom został w odwecie zniszczony przez Kapitol. Teraz mieszka wraz z matką i siostrą w Trzynastce – legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie przetrwał, co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą.

Katniss, mimo początkowej niechęci, wycieńczona psychicznie i fizycznie ciężkimi przeżyciami na arenie, zgadza się zostać Kosogłosem – symbolem oporu przeciw kapitolińskiemu tyranowi. Zadanie to jednak nie będzie łatwe, bo dziewczynie przyjdzie zmierzyć się nie tylko z żołnierzami znienawidzonego prezydenta Snowa, lecz także z własnymi dylematami moralnymi. Czy podczas wojny jest miejsce na uczucia takie jak miłość czy współczucie? Gdzie leży granica między własnym dobrem a poświęceniem się dla innych? Wreszcie – czy wojna może naprawdę usprawiedliwić każde, nawet najbardziej okrutne postępowanie?

„Kosogłos” to kontynuacja bestsellerowych „Igrzysk śmierci” i „W pierścieniu ognia” – znakomitych powieści Suzanne Collins o totalitarnym państwie Panem i jego mieszkańcach, którzy wzniecili bunt, by obalić rządy złowrogiego Kapitolu.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
 • Jestem pod wrażeniem pomysłu Suzanne Collins. Podział państwa na dystrykty i „serce” – Kapitol, Głodowe Igrzyska... Czyż to nie jest genialne? W dodatku wszystkich bohaterów bez wahania mogę uznać za oryginalnych i niepowtarzalnych. Każdy z nich miał swój wyraźny, intrygujący charakter, a także swoją własną, odmienną historię. Historia Katniss i Peety jest naprawdę wzruszająca, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i przeróżnych niespodzianek. • „Igrzyska śmierci” zdecydowanie zasługują na miejsce wśród klasyki powieści fantasy!
 • Książka niełatwa. Opisująca trudną historię miłości sióstr, lecz także ukazująca państwo totalitarne. Gorąco polecam!
 • Jacy bylibyśmy w sytuacji zagrożenia życia naszego, naszych bliskich...? Realnego zagrożenia. Jak zachowalibyśmy się gdybyśmy musieli walczyć o przeżycie.To na początek.I nieistotne czy po drugiej stronie jest przyjaciel, wróg czy kompletnie nieznajoma osoba.Przeżyje tylko jeden... Dopiero potem są idee. Jakie skutki mogą mieć nasze działania i to bez względu na to czy są świadomym wyborem czy podejmowane pod wpływem impulsu, emocji czy też są wynikiem zupełnego przypadku. Książkę świetnie się czyta i równie dobrze słucha audiobooka. I pokazuje coś co rzadko się pojawia w książkach - że czasem miłość ... się wybiera :)
 • Książka dla młodzieży Kochającej czytać oraz takiej co mówi, że ona ma gorzej od innych, nic nie może robić książka opowiada o dziewczynie, która po śmierci ojca musi sama zarabiać na rodzine. Jak co roku po dwie osoby z każdego dystryktu chłopak i dziewczyna muszą walczyć o życie w Igrzyskach Śmierci. Niespodziewany los i zmaiana życia. Książka mnie bardzo wciągnęła choć po filmach nie miałam ochoty czytać, ale powiedzenie lepsza ksiazka od filmu się sprawdza.
  -1 nieprzydatna
1 2 3 4 5 6
Dyskusje
 • Komentarze
  Cała trylogia idealnie pokazuje wpływ mediów na kreowanie wizerunku i rzeczywistości.
  Odpowiedzi: 7, ost. zmiana: 24.10.2012 15:51
  Ania    emssik    Alajna    HannaMarin   
  [awatar]
  Alajna
Przejdź do forum
kgxdkgxd
weronika.kopczynska
Doris522
Karotka1516
Olciaczar
MomentForBook
HaFaGo
Eryka
Marek31
BibliofilToJa
konie971
Opis
Inne tytuły:W pierścieniu ognia Igrzyska Śmierci T. 1 t. 1 Igrzyska śmierci Cz.1 Kosogłos
Autor:Suzanne Collins
Tłumaczenie:Małgorzata Hesko-Kołodzińska Piotr Budkiewicz
Wydawcy:Legimi (2016-2019) Wydawnictwo Media Rodzina Harbor Point (2009-2019)
Serie wydawnicze:Kroniki o Podziemnym Świecie
ISBN:978-83-7278-357-8 978-83-7278-395-0 978-83-7278-636-4 978-83-7278-637-1 978-83-7278-658-6 978-83-7278-742-2 978-83-7278-980-8
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika fantastyka książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 15 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo