Rany kamieni

Tytuł oryginalny:
Stone bruises
Autor:
Simon Beckett
Tłumacz:
Radosław Januszewski
Wydawca:
Wydawnictwo Amber (2013-2014)
ISBN:
978-83-241-4854-7, 978-83-241-5377-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
3.4 (16 głosów)

"Rany kamieni" - tu wszystko jest inne: bohater, sceneria, tylko Beckett jest taki sam: Mistrz wyrafinowanej prozy, oszczędnych środków, bogatego języka, plastycznych opisów. Mistrz emocji, mistrz nastroju, strachu i tajemnicy. Ale tym razem poszedł dalej i inną drogą. Tu sam narrator, wszyscy i wszystko jest tajemnicą. Każda scena rodzi zagadkę. Każde wyjaśnienie rodzi jeszcze trudniejsze pytania. Tajemnice osaczają. Napięcie i niepewność rośnie. I strach, który chwycił za gardło w pierwszej scenie, zacieśnia swój uścisk i dławi. To głęboka, mądra, pełna zadumy nad losem i naturą ludzką powieść ubrana w formę literackiego thrillera psychologicznego.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • trochę odmienna od pozostałych pozycji Becketta , zbyt powolna mało ciekawie rozkręcająca się fabuła , dopiero sama końcówka naprawdę interesująca , trochę to zbyt mało jak na twórcę doskonałej Chemi śmierci
  • Bardzo zawiodłam się na nowej książce Simona Becketta Rany kamieni. • Jest całkiem inna niż jego poprzednie książki. Po pierwsze styl pisania ...cały czas narracja w pierwszej osobie czasu teraźniejszego. Po drugie wcale nie wciąga i prawie nic ciekawego tu się nie dzieje. Jest wątek romansowy ,traktowany jako przeszłość, która działa się wcześniej w Londynie i pośrednio doprowadziła bohatera do Francji, gdzie rozgrywa się akcja książki. Dużo brutalnych, niepotrzebnych scen (rzeż świń), mało akcji dopiero kilka ostatnich stron mogę uznać za interesujące. • Ogólnie dla mnie duże rozczarowanie i gdyby to była pierwsza książka tego autora, którą przeczytałam nie czytałabym już nic więcej .
  • rozczarowałam sie :( ten klimat tak zachwalany w tej książce cóż...nie istnieje wg mnie!
  • lekkie rozczarowanie po wspanialych ksiaskach tj. "Chemia smierci" czy " Zapisane w kosciach"
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo