Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie
Kościuszki 9
97-400 Bełchatów
23.10.2017Zaproszenie
Bełchatów MiPBP

6 października Biblioteka w Bełchatowie gościła w swoich progach kompozytora, inst­rume­ntal­istę­ oraz legendarnego lidera zespołu Kombi. Spotkanie zaowocowało dalszą współpracą, w ramach której staliśmy się czasowymi posiadaczami współczesnych rysunków założyciela zespołu – Sławomira Łosowskiego.
Prace przyjechały do naszej biblioteki z Opola – prosto z Festiwalu podczas którego były prezentowane.
Rysunki współczesne, przekornie określane przez Autora jako GRA-FIKI, to komentarze do sytuacji ludzi, fantastyczne opowieści kreską i tajemnicze stworki-potworki. Najwięcej z nich powstało w hotelowych pokojach na koncertowych trasach.
Publiczny debiut GRA-FIKÓW nastąpił na okładce płyty „Tabu” KOMBI w 1989 r., a pierwsza autorska wystawa miała miejsce w 1990 roku w Chicago. I tak krążąc po świecie trafiła również do nas.
Wystawę można oglądać w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie do końca listopada. Zapraszamy!

plakat listopad bez kropki.jpg

plakat listopad bez kropki.jpg plakat listopad bez kropki