26.10.2017Wystawa malarstwa w Bibliotece Głównej PWSZ w Chełmie

plakat K.jpg

Biblioteka Główna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Ewy Król. Obrazy można obejrzeć w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w dniach od 16.10.2017 r. do 31.12.2017 r. w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!

Ewa Król, z domu Czaporowska – rysunkiem interesowała się od zawsze. Po maturze zamiast wymarzonej architektury skończyła fizykę na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Przez wiele lat uczyła fizyki w Zespole Szkół Budowlanych w Chełmie. Jednak artystyczny bakcyl dał o sobie znać i do swoich młodzieńczych pasji plastycznych powróciła w 2002 r. pracując pod kierunkiem Teresy Chomik-Kazarian. W chełmskiej Grupie „Pasja” odnalazła bratnie dusze, artystyczną atmosferę sprzyjającą intensywnej pracy oraz radość tworzenia.
O artystycznej drodze Ewy Król tak pisze malarka Renata Boguszewska:
„W swoich poszukiwaniach, najpierw rysunkowych, potem malarskich, Ewa porusza tematy bliskie. Chełmskie podwórka, swojskie kwiaty, zwierzęta, portrety najbliższych osób, wschodnie pejzaże. Jak to w poszukiwaniach bywa język barwy zmieniał się u Ewy wielokrotnie.(…)
Jej słabość do sztuki zatoczyła koło. Od delikatnych, lecz char­akte­ryst­yczn­ych rysunków pełnej nadziei nastolatki, do twórczości na nowo dysponującej swoim czasem kobiety, która może, a nawet musi rozwijać swój talent plastyczny.”
Ewa Król brała udział w licznych plenerach i wystawach poplenerowych: w Rejowcu, Sierpcu, w Uhrze, Kazimierzu Dolnym, Włodawie, Dubience, Grabowcu, Nałęczowie, Żółtańcach, Gostyninie, Sawinie, Łęcznej, Górze Kalwarii. Jej dorobek artystyczny to wystawy: 2010 – zbiorowa „Czarniecczycy”- Muzeum Ziemi Chełmskiej im. W. Ambroziewicza w Chełmie; indywidualne: 2004 – Zespół Szkół Budowlanych w Chełmie, 2005 – Galeria „Patio” Biblioteki Publicznej w Chełmie, 2005 – Galeria „Kamena”w Chełmie, 2006 – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, 2011 – Galeria „Pasja” w Chełmie, 2015 – GOK w Rejowcu. W tym roku wystawa nowych prac Ewy Król ponownie zagościła w murach Biblioteki PWSZ w Chełmie. Zapraszamy.


plakat K.jpg plakat K
jpg, 594 KiB, 2558x1935
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Chełm PWSZ

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo