27.10.2017ZBIORY ARCADIAN LIBRARY W DOSTĘPIE TESTOWYM

arcadian_logo.png

Zapraszamy do zapoznania się z zasobami The Arcadian Library dostępnymi na platformie Arcadian Library Online.

Jest to wyjątkowa, prywatna biblioteka, prezentująca relacje, które od wieków wiążą Zachód z cywilizacją Morza Śródziemnego. Zgromadzone przez Bibliotekę kolekcje obejmują wiele tematów takich jak: podróże, eksplorację, materiały związane z Imperium Osmańskim i jego relacjami z Europą, historię, archeologię, religię, kaligrafię, język czy literaturę. Kluczowe miejsce wśród dziedzin wiedzy w Bibliotece zajmuje nauka i medycyna Bliskiego Wschodu.

bibl_akad.png

Platforma Arcadian Library Online prezentuje bogactwo Arcadian Library w formie cyfrowej. W zbiorach znajdują się manuskrypty, inkunabuły, drukowane książki i monografie. Kolekcja prezentuje wkład wcze­snoa­rabs­kich­ i perskich naukowców, lekarzy, myślicieli, ich tłumaczenie oraz odbiór i wpływy w Europie.

Dostęp testowy jest aktywny do 30.11.2017 r.

Zapraszamy do korzystania!

więcej: biblioteka.pwsz.nysa.pl