Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie
[awatar]
Nysa PWSZ
12 746
Rodzaj: Uczelnie PWSZ
Telefon: +48 77 40 91 166
Województwo: opolskie
Powiat: nyski
Adres: ul. Chodowieckiego 4
48-300 Nysa
E-mail: oin@pwsz.nysa.pl

Zapraszamy na naszą stronę internetową biblioteka.pwsz.nysa.pl

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • Szkoła jako środowisko edukacji zdrowotnej
  Bilski, Dobrosław
  Brak ocen
 • Sprawność, siła, witalność
  Murphy, T.j
  Brak ocen
 • Problemy bezpieczeństwa wewnętrznego w wybranych państwach
  Sulowski, Stanisław
  Brak ocen
 • Dtv-Atlas Philosophie
  Kunzmann, Peter
  Brak ocen
 • Raport
  Mach, Łukasz
  Brak ocen
1 2 3 4 5 6 7 8

bto_artykul.jpg

Zapraszamy do testowania bazy Building Types Online przygotowanej przez wydawnictwo De Gruyter. Baza opiera się na wiedzy i wysokiej randze międzynarodowej wydawnictwa Birkhäuser.

Building Types Online to:
* innowacyjne i kompleksowe źródło informacji dla nauki i praktyki projektowania arch­itek­toni­czne­go,
* duża międzynarodowa kolekcja współczesnych budynków: budownictwo mieszkaniowe, szkoły, biblioteki, budynki biurowe, muzea, obiekty sakralne, kompleksy przemysłowe i inne typy budynków,
* wysokiej jakości rysunki arch­itek­toni­czne­, wykonane w skali i dostępne do pobrania,
* bardzo elastyczne i szczegółowe opcje wyszukiwania m.in.: pełny tekst, architekt, rodzaje budynków, kraj, autor, kontekst miejski.

Baza danych zawiera treści z 12 publikacji wydawnictwa Birkhäuser i składa się z ponad 850 studiów przypadków i ponad 120 artykułów na temat konkretnych aspektów projektu budowlanego. W sumie baza zawiera ok. 1800 zdjęć i 3500 planów.

czasopisma BUILDING TYPES ONLINE.png

Dostęp testowy jest aktywny do 26.06.2017 r.

Zapraszamy do korzystania!

więcej: biblioteka.pwsz.nysa.pl

bto_artykul.jpg bto_artykul
jpg, 29 KiB, 150x212
czasopisma BUILDING TYPES ONLINE.png czasopisma BUILDING TYPES ONLINE
png, 552 KiB, 1630x193

logo_ibuk.jpg

Zapraszamy do korzystania z nowej oferty bazy IBUK libra. W czytelni on-line otrzymują Państwo dostęp do 188 zakupionych książek oraz prawie 900 darmowych publikacji elektronicznych głównie w języku polskim z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców.

W serwisie znajdują się podręczniki akademickie oraz publikacje
* naukowe z takich dziedzin jak:
* nauki ekonomiczne,
* nauki humanistyczne,
* nauki matematyczno-przyrodnicze,
* nauki społeczne,
* informatyka,
* informacja naukowa,
* literatura faktu,
* literatura piękna,
* medycyna,
* prawo,
* teologia,
* słowniki, leksykony, kompendia,
* czasopisma naukowe,
* kryminalistyka,
* literatura dla dzieci i młodzieży,
* literatura kobieca,
* literatura popu­larn­onau­kowa­,
* poradniki,
* przewodniki,
* sport,
* i inne.

Czytanie książek w IBUK libra umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Firefox lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Domyślnie na stronie prezentowane są dostępne publikacje. Wystarczy kliknąć na wybraną publikację, aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

IBUK_plakat_a3.jpg

Zapraszamy do korzystania!

więcej: biblioteka.pwsz.nysa.pl

logo_ibuk.jpg logo_ibuk
jpg, 6 KiB, 166x102
IBUK_plakat_a3.jpg IBUK_plakat_a3
jpg, 34 KiB, 424x237

Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do spec­jali­styc­znyc­h baz EBSCO z zakresu architektury, nauk o żywieniu i żywności oraz muzykologii.

Art & Architecture Complete.png

Art & Architecture Complete to baza pełnotekstowa z dziedziny architektury i sztuki przeznaczona na potrzeby różnych użytkowników – architektów, badaczy sztuki, artystów i studentów. Zapewnia łatwy dostęp do czasopism akademickich, publikacji handlowych, materiałów branżowych i książek. Obejmuje szeroki wachlarz tematów związanych ze sztuką, od architektury i projektowania arch­itek­toni­czne­go, aż po sztukę użytkową i komercyjną. Baza udostępnia pełne teksty setek czasopism począwszy od 1937 roku, pełny tekst setek książek, kolekcję obrazów z bazy Picture Desk i innych źródeł.

Tematyka bazy obejmuje: architekturę i historię architektury, projektowanie wnętrz, projektowanie terenów zielonych, wzornictwo przemysłowe, sztukę i historię sztuki, fotografię, grafikę, sztukę współczesną, archeologię, projektowanie kostiumów, rękodzieło, sztukę użytkową i sztukę ludową, sztukę i produkcję filmową i telewizyjną, muzealnictwo, malarstwo, sztukę drukarską, rzeźbę, projektowanie mody, materiały wideo i wiele innych.

RILM Abstracts of Music Literature with Full Text.png

RILM Abstracts of Music Literature with Full Text, pełnotekstowa wersja bazy RILM Abstracts of Music Literature, obejmuje pełną zawartość bazy bibl­iogr­afic­znej­ RILM, 200 czasopism pełnotekstowych z ponad 50 krajów, (w tym 90 czasopism pełnotekstowych niedostępnych w żadnej innej kolekcji) oraz obszerną kolekcję książek, biografii, rozpraw, filmów i materiałów video. Najważniejsze czasopisma zawarte w bazie to m.in: American Music Research Center Journal, Research and Issues in Music Education (RIME), Muzyka: Kwartalnik poświęcony historii i teorii muzyki, Recherches sur la musique française classique, Rivista di analisi e teoria musicale, Kieler Beiträge zur Film­musi­kfor­schu­ng, Canadian Music Therapy Association Journal, Music archaeological bulletin/Bulletin d'archéologie musicale. Neue Zeitschrift für Musik, Journal of Film Music i wiele innych. Baza jest podstawowym narzędziem do prowadzenia studiów i badań w zakresie muzyki i dziedzin pokrewnych.

Food Science Source.png

Food Science Source to wszechstronna baza danych zaprojektowana z myślą o potrzebach podmiotów branży żywnościowej i studentów kierunków związanych z żywnością i żywieniem. Szeroki zakres zawartych materiałów zapewnia użytkownikom dostęp do użytecznej i niezbędnej wiedzy odnośnie każdego aspektu tej branży, w tym nauk o żywności, usług żywieniowych, przetwarzania, pakowania, transportu żywności itp. W bazie danych można znaleźć ponad 2.5 miliona rekordów, a także dostęp do pełnej treści ponad 800 publikacji różnego typu np.: czasopism, monografii i publikacji branżowych.

Nutrition Reference Center.png

Nutrition Reference Center to baza przeznaczona dla studentów i specjalistów zajmujących się dietetyką i żywieniem. Zawiera praktyczne wskazówki przydatne do określenia odpowiedniej diety dla osób z różnymi schorzeniami, ocenę dotychczasowych nawyków żywieniowych stwarzających zagrożenie dla zdrowia, instrukcje dla pacjentów, czynniki kulturowe czy społeczne wpływające na sposób odżywiania. Artykuły zostały napisane przez uznanych specjalistów w dziedzinie żywienia. Baza jest dostępna na łatwym w obsłudze interfejsie, który posiada również wersję mobilną.

Dostęp testowy jest aktywny do 15.07.2017 r.

Zapraszamy do korzystania!

więcej: biblioteka.pwsz.nysa.pl

Art & Architecture Complete.png Art & Architecture Complete
png, 227 KiB, 589x180
Food Science Source.png Food Science Source
png, 59 KiB, 606x156
Nutrition Reference Center.png Nutrition Reference Center
png, 42 KiB, 628x141
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
15
Placówki
Nysa PWSZ
ul. Chodowieckiego 4
48-300 Nysa

Zapraszamy na naszą stronę internetową biblioteka.pwsz.nysa.pl

0
Forum biblioteki

Brak wątków

s23621
s23555
s22229
s23088
rkudla10
bogumila.wojciechowska-marek
s21160
daniluk1991
s20777
s19759
s21021
s20908
s20845
Sylwia.Nowakowska
s20829
studentka_93

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo