Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej
Lipowa 708
34-324 Lipowa
2017-11-22
02.11.2017WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z WYKONYWANIA BRANSOLETEK Z MULINY.
Lipowa GBP

W środę, 22 listopada o godzinie 16:00 zapraszamy dzieci oraz młodzież do Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej na kolejne bezpłatne warsztaty w ramach akcji "Rozwijamy talenty". Tym razem uczestnicy nauczą się wykonywać bransoletki z muliny.
Bransoletki te cieszyły się swego czasu ogromną popularnością, choć i teraz nie można powiedzieć, że moda na nie zupełnie minęła. Niewątpliwie wpływ na to ma łatwości ich wykonania oraz ogromna ilość wzorów, dzięki czemu każdy może stworzyć swoją niepowtarzalną biżuterię. Bransoletki z muliny, zwane także bransoletkami przyjaźni czy bransoletkami meksykankami, wykonywane są techniką makramy. Jest to niezwykle prosta metoda tworzenia ozdób, biżuterii, toreb, kwietników bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Technika ta polega wyłącznie na wiązaniu kolorowych sznurków, dzięki czemu można uzyskać ciekawe, barwne wzory. Popularne jest także wplatanie między poszczególne węzły koralików, co dodatkowo podkreśla walory estetyczne biżuterii. Makrama znana już była w starożytności. W latach 70-tych moda na bransoletki meksykanki pojawiła się w Stanach Zjednoczonych. Do Europy dotarła w latach 90-tych, gdzie zadomowiła się na bardzo długi okres czasu. Do wykonania takiej biżuterii potrzebne są zaledwie nożyczki, taśma klejąca lub agrafka i oczywiście kolorowe sznureczki. Dobra zabawa gwarantowana!
Na warsztaty obowiązują zapisy: w siedzibie biblioteki, pod numerem (33) 867 16 74 oraz mailowo na bibl­iote­kali­powa­@bibl­iote­kali­powa­.pl.
Zapraszamy!:)😊
plakat mulina 2.jpg