Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
2017-11-13
06.11.2017Spotkanie z Marianem Opanią
Piotrków Trybunalski MBP

Aktor teatralny i filmowy, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, występował w Teatrze Klasycznym, Teatrze Studio, Teatrze Kwadrat i Teatrze Komedia. Od 1981 roku związany z Teatrem Ateneum.
Marian Opania, będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim. Spotkanie odbędzie się 13 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych, ul. Jerozolimska 29.
Swoją karierę rozpoczął debiutując w 1962 r. u Andrzeja Wajdy jako Misiek w „Miłości dwud­zies­tola­tków­”. Grał u Kazimierza Kutza, Wojciecha Jerzego Hasa, Aleksandra Ścibora-Rylskiego Antoniego Krauzego czy Janusza Zaorskiego. W teatrze wcielał się w postaci z twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza, Artura Koestlera, Aleksandra Fredry, Denisa Diderota. Jego talent podziwialiśmy niejednokrotnie z Teatrze Telewizji. Marian Opania występował także w spektaklach muzycznych.
Piotrkowskiej publiczności opowie o swojej karierze i życiu aktora.
Wstęp na spotkanie jest wolny.

plakat.jpg plakat