16.11.2013Liczymy i piszemy...czyli kolejne "latarnicze" zajęcia za nami :)

14 listopada odbyły się w naszej Bibliotece kolejne zajęcia komputerowe. Kursanci I grupy dalej poznawali tajniki edytora tekstu WordPad, a grupa II korzystając z Kalkulatora obliczała między innymi...ile wynosi miesięczna rata kredytu hipotecznego przy określonych parametrach. Państwo dzięki temu sami mogli się przekonać, jak wiele możliwości kryje w sobie komputerowy kalkulator. Pokazałyśmy również w jaki sposób przechowywać pliki na komputerze, jednocześnie przeglądając i przesłuchując dostępne obrazy i muzykę. Odkryłyśmy też przed naszymi słuchaczami działanie Programu Lupa - przydatnego między innymi do podglądania drobnego druku na niektórych umowach...

Zajęcia z podstaw obsługi komputera i Internetu dla osób dorosłych odbywają sie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim w każdy czwartek w godzinach 17.00 - 18.00 oraz 18.15 - 19.15. Dla chętnych możliwe są również zajęcia indywidualne w godzinach pracy Biblioteki. Wszystkich zain­tere­sowa­nych­ prosimy o kontakt pod numerami telefonów 663 200 455, (42) 211 16 51.

Zajęcia odbywają się pod patronatem Polski Cyfrowej Równych Szans. PCRS jest projektem działającym od 2011 roku i jego celem jest prze­ciwd­ział­anie­ wykluczeniu cyfrowemu dorosłych Polek i Polaków. Głównymi beneficjentami są "Latarnicy Polski Cyfrowej" - lokalni działacze, których zadaniem jest szerzenie umiejętności korzystania z nowych technologii. W lipcu 2012 roku - dwie z nas - Karolina Lpińska i Sylwia Jędras - powiększyłyśmy grono "Latarników" uczestnicząc w dwudniowym szkoleniu i odbierajac Certyfikat Latarnika Polski cyfrowej Równych Szans. Nabyłyśmy tym samym prawo do organizacji szkoleń komputerowo - internetowych na terenie naszej gminy.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania portalu latarnicy.pl na którym między innymi można zapoznać się głębiej z ideą i historią projektu, naszymi relacjami z zajęć, oraz odnaleźć innych "Latarników" działających niedaleko Państwa zamieszkania. Aby nas odnaleźć wystarczy na głównej stronie portalu kliknąć na opcję ZNAJDŹ LATARNIKA, a następnie wpisać "Konstantynów Łódzki".

pobrane (1).jpg pobrane (1)
pobrane.jpg pobrane
zdjatmcie02451.jpg zdjatmcie02451