08.11.2013Pierwsze listopadowe zajęcia komputerowo - internetowe w Bibliotece dla Dorosłych

W czwartek 8 listopada odbyły się pierwsze, po krótkiej listopadowej przerwie, zajęcia dwóch grup kursu komputerowo - internetowego w naszej Bibliotece. Z pierwszą grupą formatowaliśmy przepisany na poprzednich zajęciach tekst w programie WordPad. Druga grupa natomiast, która zaczęła zajęcia nieco później, poznawała szczegóły funkcjonowania systemu Windows - ustawiałyśmy tło i gadżety pulpitu oraz wygaszacz ekranu. Spotkania jak zwykle minęły w niezwykle sympatycznej atmosferze. Tuż przed zajęciami odwiedzili nas również Państwo, którzy potrzebowali pomocy przy skopiowaniu zdjęć z cyfrowego aparatu fotograficznego na laptopa. Wytłumaczyłyśmy wszystko krok po kroku, pokazałyśmy jak tworzy się foldery oraz w jaki sposób posługiwać się pendrive'em.

Zajęcia z podstaw obsługi komputera i Internetu dla osób dorosłych odbywają sie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim w każdy czwartek w godzinach 17.00 - 18.00 oraz 18.15 - 19.15. Dla chętnych możliwe są również zajęcia indywidualne w godzinach pracy Biblioteki. Wszystkich zain­tere­sowa­nych­ prosimy o kontakt pod numerami telefonów 663 200 455, (42) 211 16 51.

Zajęcia odbywają się pod patronatem Polski Cyfrowej Równych Szans. PCRS jest projektem działającym od 2011 roku i jego celem jest prze­ciwd­ział­anie­ wykluczeniu cyfrowemu dorosłych Polek i Polaków. Głównymi beneficjentami są "Latarnicy Polski Cyfrowej" - lokalni działacze, których zadaniem jest szerzenie umiejętności korzystania z nowych technologii. W lipcu 2012 roku - dwie z nas - Karolina Lpińska i Sylwia Jędras - powiększyłyśmy grono "Latarników" uczestnicząc w dwudniowym szkoleniu i odbierajac Certyfikat Latarnika Polski cyfrowej Równych Szans. Nabyłyśmy tym samym prawo do organizacji szkoleń komputerowo - internetowych na terenie naszej gminy.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania portalu latarnicy.pl na którym między innymi można zapoznać się głębiej z ideą i historią projektu, naszymi relacjami z zajęć, oraz odnaleźć innych "Latarników" działających niedaleko Państwa zamieszkania. Aby nas odnaleźć wystarczy na głównej stronie portalu kliknąć na opcję ZNAJDŹ LATARNIKA, a następnie wpisać "Konstantynów Łódzki".

pobrane.jpg pobrane