30.11.2017Uśmiech na twarzy każdego dziecka podczas Urodzin Pluszowego Misia zorganizowanych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie

DSC00738.jpg
Dzień Pluszowego Misia wpisał się na stałe do kalendarza obchodów świąt w naszej bibliotece. Jak co roku dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkół Podstawowych w Ciepielewie, Liskowie Strzałkowie, Zakrzynie i Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP w Liskowie zgromadziły się w dniu 29 listopada 2017r., aby obchodzić Urodziny Pluszowego Misia.
Uroczystość rozpoczęliśmy przypomnieniem historii o pluszowej zabawce. Następnie dzieci podzielone na grupy uczestniczyły w warsztatach, pt.: „Opowieść ze świata pszczół”. Prelekcja była podparta prezentacją multimedialną, czyli ciekawymi doniesieniami na temat pszczół i ich zwyczajów. Po wysłuchaniu interesujących wiadomości uczniowie przechodzili na górną salę Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie na każde dziecko czekały różne zabawy ruchowe: z chustą animacyjną, chodzenie na szczudłach, zgadywanki, quizy, ogromne bańki mydlane, balony itd. Animatorzy kultury, przebrani za postacie z bajek „Myszkę Miki” i „Kubusia Puchatka” poprzez ciekawe zabawy wszystkich zabawiali i wywołali uśmiech na twarzy każdego dziecka.
Tego dnia trudno było przerwać wyśmienitą zabawę! Gdy udało się zrealizować ostatni punkt uroczystości, którym było wykonanie przez przedszkolaków, z różnych elementów, na brystolach postaci bohaterów dziecięcych bajek - nastąpił czas na nagrody i na słodki poczęstunek. Dzieci za piękne prace zostały nagrodzone zabawkami, puzzlami oraz dyplomami.
Upominki ufundowali: Pani Maria Krawiec - Wójt Gminy Lisków, Pani Katarzyna Michalak właściciel sieci sklepów „Michalak” oraz Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej w Liskowie. Darczyńcom bardzo dziękujemy.
Osobne podziękowania składamy dzieciom, nauczycielom, opiekunom za miłą, wspólną zabawę.

DSC00738.jpg DSC00738