Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie
[awatar]
Lisków GBP
15 567
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 62 7634116
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kaliski
Adres: Lisków, ul. Ks. W. Blizińskiego 42 A
62-850 Lisków
E-mail: bibliotekapubliczna.liskow@wp.pl

Pn- Wt 8.00-20.00
Śr. 8.00-16.00
Czw. Pt. 8.00-20.00
Sobota 8.00-13.00

Gminna Biblioteka Publiczna w Liskowie stanowi centrum życia kulturalnego całej gminy. Jest miejscem dynamicznym i przyjaznym dla odbiorcy w każdym wieku. W fachowy i serdeczny sposób komunikujemy się z użytkownikami, poznajemy ich oczekiwania, rozszerzamy ofertę kulturalno-informacyjno-edukacyjną, aby służyła lokalnej społeczności i w rezulctacie była polecana znajomym. Pamiętamy, że fundamentem biblioteki jest książka i stramy się o jak najbardziej atrakcyjny księgozbiór. Dbaby także o wygląd książek, aby podażał z duchem czasu i powszechną ropoznawalność biblioteki przez logo i karty biblioteczne. Wirtualny wizerunek biblioteki tworzymy na stronach internetowych.

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • Stulecie winnych. T 1
  Grabowska-Grzyb, Ałbena
  Brak ocen
 • Cz. 3: Ci, którzy wierzyli
  Grabowska, Ałbena
  Ocena: 4.6, głosów: 28
 • Cz. 2: Ci, którzy walczyli
  Grabowska, Ałbena
  Ocena: 4.0, głosów: 7
 • Stulecie winnych
  Grabowska-Grzyb, Ałbena
  Brak ocen
 • Leningrad
  Peri, Alexis
  Ocena: 3.0, głosów: 1
1 2 3 4 5 6 7 8

DSC06512.jpg Roman Pankiewicz pomocą teatrzyku KAMISHIBAI opowiedział najmłodszym Czytelnikom z klasy II i IV Szkoły Podstawowej im.J. Wybickiego w Liskowie o ważnych zawodach w życiu każdego człowieka. Przebrany kolejno za strażaka, ratownika medycznego, policjanta, listonosza, żołnierza wykorzystał rymowanki i w ten sposób przybliżył pracę strażaków, policjantów, ratowników medycznych, listonoszów. Szybko nawiązał dialog z najmłodszymi słuchaczami i wszyscy się świetnie bawili. Po wyjątkowo żywym i pełnym niespodzianek spotkaniu uczniowie mogli zakupić książeczki autora i otrzymać autograf.

DSC06512.jpg DSC06512
jpg, 164 KiB, 800x600
Komentarze (0)

DSC06535.jpg 22 maja Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Liskowie gościli Pana Romana Czejarka - dziennikarza, radiowca, pisarza, fotografa, konferansjera oraz autora takich pozycji: „Sekrety Szczecina”, „Sekrety Pomorza Zachodniego” ,” Szczecin przełomu wieków XIX/XX” „ Kolorowy Szczecin na starych pocztówkach”, „ Moje lato z Radiem”, „Polska według Czejarka”. Prowadzący audycję Programu 1 Radia, pt. „ Kochane Lato z radiem” spotkał się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego oraz uczniami Gmnazjum im. Ks. W. Blizińskiego. Słuchaczom opowiedział o swojej pasji, którą są podróże. W swojej wirtualnej wycieczce zaprosił uczniów do Laosu, Peru, Kuby, Afganistanu oraz na Półwysep Iberyjski do Gibraltaru i do Kanionu Colca w Ameryce Południowej. W czasie spotkania przytaczał wiele ciekawostek dotyczących kultury, obyczajów, wierzeń i codziennego życia mieszkańców z odległych rejonów świata. Swoje opowieści przeplatał bogatym zbiorem zdjęć, które są formą relacji z ciekawych podróży. Spotkanie z Panem Czejarkiem warto powtórzyć, ponieważ było nie tylko doskonałą lekcją o różnorodności świata, ale różnorodności pełnej prawy i rzetelności informacji z ust prelegenta. W tym miejscu bardzo dziękujemy Panu Romanowi Czejarkowi za to że przyjechał do Liskowa, o którym wiele dobrego słyszał.

DSC06535.jpg DSC06535
jpg, 141 KiB, 800x600
Komentarze (0)

DSC06309.jpg Gminny Konkurs Recytatorski odbył się 22 maja 2019r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z klas I, II, III szkół podstawowych z terenu Gminy Lisków. Każdy uczestnik prezentował dowolnie wybrany wiersz, którego recytację oceniała komisja w składzie: przewodnicząca Pani Agnieszka Karolak- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Nakwasinie, Pani Karolina Duleba – nauczyciel języka polskiego i logopeda ze Szkoły Podstawowej w Nakwasinie i Rajsku oraz Pan Grzegorz Nowacki – emerytowany nauczyciel z Zespołu Szkól nr 2 Liskowie. Uczniowie do konkursu zostali przygotowani przez nauczycieli: Annę Olek, Dorotę Kędzię, Iwonę Antczak, Agnieszkę Woźniak, Monikę Nerkę, Gracjanę Herman, Izabelę Litwę, Katarzynę Gajdzińską, Wiesławę Cłapkę, Annę Mąkowską, Annę Kuźnik
Komisja w składzie: Pani Agnieszka Karolak - przewodnicząca, Pani Karolina Duleba i Pan Grzegorz Nowacki- członkowie przyznali następujące miejsca.
I grupa – uczniowie klas I szkół podstawowych
I miejsce – Hanna Rygas SP w Liskowie
II miejsce – Julia Marczak SP w Zakrzynie
III miejsce – Filip Ignaszak SP w Liskowie
Wyróżnienie – Alan Gajdziński, Antoni Miklas SP w Strzałkowie
II grupa – uczniowie klas II szkół podstawowych
I miejsce – Agata Grygielska SP w Strzałkowie
II miejsce – Hanna Nogaj, Agata Helman SP w Zakrzynie, SP w Liskowie
III grupa – uczniowie klas III szkół podstawowych
I miejsce – Jakub Szymański SP w Zakrzynie
II miejsce – Eliza Kierzkowska SP w Liskowie
III miejsce – Kinga Witzke SP w Strzałkowie
Wyróżnienie - Bartosz Dancewicz SP w Ciepielewie
Nagrody dla uczniów w postaci książek, puzzli i dyplomów wręczyła przewodnicząca komisji – Pani Agnieszka Karolak. Organizatorzy Gminnego Konkursu Recytatorskiego Cecylia Król dyr. biblioteki i Danuta Przybylska – starszy kustosz składają podziękowania komisji, nauczycielom i rodzicom za pomoc w zorganizowaniu konkursu. Laureatom pierwszych miejsc życzą powodzenia na szczeblu powiatowym.

DSC06309.jpg DSC06309
jpg, 174 KiB, 800x562
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
26
Placówki
Lisków GBP
Lisków, ul. Ks. W. Blizińskiego 42 A
62-850 Lisków

Pn- Wt 8.00-20.00
Śr. 8.00-16.00
Czw. Pt. 8.00-20.00
Sobota 8.00-13.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo