05.12.2017Chcę być kimś! Warsztaty z Michałem Zawadką

IMG_2386.jpg Z myślą o uczniach naszych szkół Biblioteka Publiczna w Bralinie zaprosiła na spotkanie Michała Zawadkę – autora książek motywacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oba spotkania w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej oraz w Szkole Podstawowej w Bralinie cieszyły się dużym zain­tere­sowa­niem­ uczestników.

Autor przeprowadził dwa warsztaty, które miały na celu przybliżenie młodzieży, jak radzić sobie z presją grupy, jak wybierać własną drogę do osiągnięcia celu, cierpliwie i wytrwale dążyć do spełnienia marzeń. Uświadomiły również wszystkim uczestnikom jak wiele w naszym życiu może zmienić zmiana podejścia od „oceniania” do „doceniania”. Prelegent niestandardowym podejściem do tematu zjednał sobie wszystkich zgromadzonych. Intrygował, wzruszał i prowokował do dyskusji poruszając problemy trudne, ale wyjątkowo bliskie współczesnej młodzieży. Młodzi słuchacze kilkakrotnie odpowiadali na pytanie: „Kto jest najważniejszy w moim życiu?”. Rodzina? Przyjaciele? Otóż nie! Czy rodzina przeżyje moje życie za mnie? Czy przyjaciele dokonają wyboru ścieżki życiowej za mnie? Pan Michał poprosił o zrobienie jednej pompki za niego (czego nie można zrobić) i w ten prosty sposób uświadomił nam, że w moim życiu najważniejszą osobą jestem JA. Pokazał nam, że wszystko to, co osiągnęliśmy zależy tylko od nas, bo nic w życiu się nie udaje! To my sami pracujemy na nasz sukces, o czym często zapominamy! Każdy z nas jest przecież wyjątkowy. I nawet „w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone”, można osiągać cele i odnosić sukcesy. Trzeba tylko zaangażowania, pracy i odpo­wied­zial­nośc­i.
Michał Zawadka sam jest najlepszym dowodem na to, że chcieć, to móc. Jest autorem książek, założycielem wydawnictwa Mind&Dream, członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców oraz Toastmasters International, Mistrzem Polski Przemówień Publicznych i absolwentem Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Polonistyki na kierunku Słowo na Ekranie, w Mowie i na Piśmie. Jest także aktorem, konferansjerem, lektorem oraz copywriterem. Od 1999 roku, przez 14 lat, związany zawodowo ze sceną teatralną. Występował między innymi w Teatrach: Narodowym, Wielkim, Polonia, Studio Buffo, Muzycznym Roma, Na Woli, Nowym, w Operze na Zamku w Szczecinie, czy w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zagrał ponad tysiąc czterysta przedstawień na różnych kontynentach (dodajmy, że nie ukończył żadnej szkoły aktorskiej). Zawodowo jest artystą estradowym, telewizyjnym i kaskaderem filmowym. Ponad dziesięć lat trenował sztuki walki.

IMG_2386.jpg IMG_2386
IMG_2363.jpg IMG_2363