11.12.2017„Patroni krakowskich ulic” – finał konkursu!

W niedzielę 10 grudnia odbyła się gala finałowa konkursu literacko-plastycznego „Patroni krakowskich ulic”. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej lub literackiej prezentującej postać patrona wybranej ulicy miasta Krakowa. Na konkurs wpłynęło 156 prac. W gali finałowej udział wziął Andrzej Kulig – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta oraz Dominik Jaśkowiec – wice­prze­wodn­iczą­cy Rady Miasta Krakowa. Wśród gości znaleźli się również przedstawiciele organizatorów oraz wspó­łorg­aniz­ator­ów.

Celem konkursu było poznanie przez uczestników patronów ulic i zaprezentowanie ich w dowolnej formie plastycznej i literackiej, a także zachęcenie do samodzielnego poszukiwania wiedzy w różnych źródłach informacji i wspieranie edukacji historycznej i patriotycznej uczniów krakowskich szkół podstawowych.

Na konkurs wpłynęło 156 prac, w tym 107 prac plastycznych oraz 49 literackich. Komisja konkursowa przyznała nagrody dla 44 laureatów. Nagrodzeni otrzymali m.in. dyplomy, książki, gry planszowe, materiały promocyjne organizatorów i wspó­łorg­aniz­ator­ów, a dodatkowo laureaci I, II, III miejsc statuetkę.

Wystawa pokonkursowa zorganizowana zostanie w połowie stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury przy al. 29. Listopada 102.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w konkursie oraz ich rodzicom, dziadkom i nauczycielom.

Organizatorzy konkursu: Biblioteka Kraków, Młodzieżowy Dom Kultury z siedzibą przy al. 29 Listopada 102 oraz Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony

Patronat honorowy: Rada Miasta Krakowa oraz Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.

Patroni medialni: miesięcznik społeczno-kulturalny „Kraków”, portal „Ciekawostki Historyczne”.

Wspó­łorg­aniz­ator­zy: Rada Miasta Krakowa, Rada i Zarząd Dzielnicy I, II oraz VII, Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Towarzystwo Prądnickie, Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie oraz Młodzieżowy Ośrodek Edukacji Obywatelskiej.

Lista laureatów i galeria zdjęć

Prace_laureatów.pdf