Biblioteka Kraków - Filia nr 33
2017-12-14
11.12.2017Spotkanie autorskie z Lucyną Olejniczak
Biblioteka Kraków

Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay” oraz Biblioteka Kraków zapraszają 14 grudnia (czwartek) o godzinie 16.00 na spotkanie literackie z krakowską pisarką Lucyną Olejniczak.

Lucyna Olejniczak jest autorką wielu poczytnych książek. Dużym powodzeniem cieszą się jej powieści z cyklu Kobiety z ulicy Grodzkiej : „Hanka”, „Wiktoria”, „Matylda” i „Weronika”. To dzieje „przeklętej” rodziny krakowskiego aptekarza Franciszka Bernata.

Oprócz sagi Lucyna Olejniczak wydała inne powieści: „Jestem blisko”, „Wypadek na ulicy Starowiślnej”, „Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela” (nagroda na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach w 2014 roku, za powieść o tematyce wykluczenia) i „Dagerotyp. Tajemnica Chopina”.

Najczęstszym miejscem akcji w utworach autorki jest Kraków a bohaterami kobiety o skomplikowanej przeszłości lub zagubione w sieci współczesnego życia.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Kraków - Filia 33 przy ul. Zakopiańskiej 103 w Krakowie.

ZAPRASZAMY!

lucyna olejniczak.jpg