22.11.2013Pisarz Grzegorz Kasdepke gościem biblioteki

19 listopada 2013 roku do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rychtalu przybył z Warszawy pan Grzegorz Kasdepke, autor ponad 30 książek dla dzieci i młodzieży, scenarzysta, współautor programów telewizyjnych, laureat wielu wyróżnień i nagród za twórczość literacką, m.in. Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego, Nagrody Edukacja XXI.
,,Gdybym był dziewczynką/Gdybym była chłopcem'', ,,Kuba i Buba'', ,,Kacperiada'', ,,Detektyw pozytywka'' czy ,,Horror! Czyli skąd się biorą dzieci'' to kilka najp­opul­arni­ejsz­ych tytułów książeczek dla dzieci napisanych przez pana Grzegorza. Książki te cieszą się dużą popularnością, zapewne dlatego, że dotykają codziennych problemów dzieci i napisane są z niezwykłym poczuciem humoru.
Na spotkanie z pisarzem zostali zaproszeni uczniowie klas I-III miejscowej szkoły podstawowej.
Autor nawiązał wspaniały kontakt z młodymi czytelnikami. Barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej pracy, twórczości i zain­tere­sowa­niac­h. Mówił o tym jak powstają jego książki i skąd czerpie na nie pomysły. Czytał fragmenty swoich książek i zachęcał dzieci do korzystania z bibliotek.
Kiedy zapowiedział swoją mini konferencję prasową, spadła na niego lawina pytań. Odpowiadał na wszystkie, często humorystycznie, czym rozbawiał młodych słuchaczy.
Na koniec spotkania uczniowie mieli okazję zdobyć dedykację oraz autograf pisarza a w podziękowaniu za pięknie spędzony czas wręczyły naszemu gościowi kwiaty.

SL271943.jpg SL271943
SL271945.jpg SL271945