15.12.2017NARODOWE CZYTANIE 2017 R. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liskowie

Narodowe Czytanie Wesela 2017r..jpg

Prezydent Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej Andrzej Duda skierował do Czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej podziękowanie za uczestnictwo w akcji Narodowego Czytania. W tym roku wspólną lekturą było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Pierwsza Dama przypomniała, że na lekturę Narodowego Czytania w tym roku można było głosować od 23 stycznia do 15 lutego, wybierając spośród czterech utworów: „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, „Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego, „Beniowski” Juliusza Słowackiego i „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W sumie oddano blisko 37 tys. głosów, „Wesele” uzyskało prawie 18 tysięcy wskazań.

Za czytanie lektury z podziałem na role otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta Rzec­zypo­spol­itej­ Polskiej okolicznościowy egzemplarz „Wesela”. Książka stanowi nie tylko pamiątkę wspólnego czytania dzieła w naszej miejscowości, ale świadectwo aktualności arcydramatu Stanisława Wyspiańskiego.

Narodowe Czytanie Wesela 2017r..jpg Narodowe Czytanie Wesela 2017r.