Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
ul. Jerozolimska 29
08.01.2018Parada Bajkowa
Piotrków Trybunalski MBP

Zachęcamy wszystkie przedszkola do udziału w 15. edycji Bajkowej Parady!

Przegląd ma formę konkursu. Mogą do niego przystąpić przedszkolne teatrzyki dziecięce z Piotrkowa Trybunalskiego. Każde przedszkole może zgłosić jeden teatrzyk, liczący nie więcej niż 25 osób (wyjątkowo, jeśli w przedszkolu samorządowym grupa liczy więcej niż 25 dzieci, nauczyciel może zgłosić całą grupę).

Piętnasta edycja Bajkowej Parady będzie poświęcona wieczorynkom z lat 70., 80. i 90. Przedstawienie przygotowane przez uczestników przeglądu, powinno prezentować przygody wybranych bohaterów wieczorynek. W jednym przedstawieniu mogą występować postacie
z różnych dobranocek. Prezentacja nie musi być wiernym odzw­ierc­iedl­enie­m jednej wieczorynki – może to być swoisty mix bajek i bohaterów. Nie może to być również jeden odcinek konkretnego tytułu. Ważne, aby prezentacja oddawała klimat tamtych dobranocek oraz by były to tylko te tytuły, które znajdują się na liście przygotowanej przez organizatora.

Czas prezentacji nie może przekroczyć 15 minut. Po upływie czasu regulaminowego jury może przerwać występ. Sposób prezentacji - dowolny.

Przegląd odbędzie się w dniach 15 - 17 maja 2018 r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Jerozolimskiej 29, w godz. 9.00 – 14.00. Deklarację pisemną lub ustną udziału w konkursie, z podaniem dokładnej liczby uczestników, należy złożyć do 31.01.2018 r., natomiast wypełnione karty zgłoszeń należy nadsyłać do Oddziału dla Dzieci MBP (ul. Jerozolimska 29; e-mail: dzieci@biblioteka.piotrkow.pl), do 10.03.2018 r.

Regulamin przeglądu oraz karta zgłoszenia znajdują się w załączniku.

REGULAMIN.pdf REGULAMIN
pdf, 288 KiB