Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim
ul. Jerozolimska 29
2018-1-30
29.01.2018Promocja książki "Monografia Piotrkowa Trybunalskiego"
Piotrków Trybunalski MBP

Serdecznie zapraszamy na promocję książki „Monografia Piotrkowa Trybunalskiego” autorstwa Michała Rawity-Witanowskiego, która odbędzie się 30 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych, ul. Jerozolimska 29. Materiały do książki zebrał, odczytał rękopis oraz opatrzył wprowadzeniem Piotr Głowacki.

„Monografia Piotrkowa Trybunalskiego” to kolejna publikacja dotycząca historii Piotrkowa Trybunalskiego, wzbogacająca dotychczasowy zasób wiedzy o mieście.

Jest to książka, która ocali od zapomnienia najważniejsze dzieło Michała Rawity-Witanowskiego, które do tej pory pozostawało w formie rękopisu.

„Krajoznawcza i regionalna spuścizna Witanowskiego w znacznej mierze doczekała się wielu publikacji oraz wznowień drukiem. Niestety w rękopisie pozostawało do tej pory najcenniejsze dzieło - „diament” w twórczości Michała Rawity-Witanowskiego pt. „Monografia Piotrkowa Trybunalskiego”. Dlaczego diament, a nie brylant ? Ponieważ autor pozostawił ten tekst w brudnopisie, nie wydając drukiem tego monumentalnego dzieła.” (z Wprowadzenia Piotra Głowackiego)

Książka powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „800-lecie Piotrkowa Trybunalskiego 1217-2017”. Wspó­łorg­aniz­ator­em obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego jest Muzeum Historii Polski.

Plakat-Rawita.jpg Plakat-Rawita