Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego 3
2018-1-12
08.01.2018Polskie podziemie w oczach wroga. Spotkanie z prof. Janem Lucjanem Rydlem
Biblioteka Kraków

Zapraszamy na spotkanie z prof. Janem Lucjanem Rydlem – współautorem książki „Polskie podziemie w oczach wroga” (Wydawnictwo M) prze­dsta­wiaj­ącej­, nigdy wcześniej nie publikowane w języku polskim, pisma niemieckiego wywiadu i kontrwywiadu, zawarte w tajnym raporcie gen. Gehlena, szefa Abwehry.

Opracowany w kwietniu 1945 roku raport przedstawia obszerną wiedzę na temat Polski podziemnej w okresie II wojny światowej. Udostępnione w publikacji dokumenty opatrzono komentarzami, archiwalnymi zdjęciami i skanami dokumentów.

Profesor Jan Lucjan Rydel jest polskim historykiem, profesorem nauk humanistycznych, nauczycielem akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Spotkanie poprowadzi Piotr Słabek.

polskie_podziemie.jpg

polskie_podziemie.jpg polskie_podziemie