02.03.2018„Ferie z książką i nie tylko....” w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku i Harklowej

Tegoroczna oferta Biblioteki Publicznej w Ostrowsku koncentrowała się na poznaniu sylwetek i losów bohaterów książki pt. „Kraina nieczytania”. Uczestnicy, zafascynowani wysłuchaną historią, wykonali plakat promujący zalety książki.
Ponadto w ramach zajęć pod hasłem ,,Eksperci programowania” klasa I, pracując na matach edukacyjnych, uczyła się podstaw programowania. Z kolei klasa III pracowała ze słownikami i encyklopediami, porządkując według alfabetu wybrane słowa i segregując je w odpowiednich tomach.
Uczestnikom zajęć w Bibliotece Publicznej w Harklowej przybliżono postacie Lassiego i Mai – bohaterów książki zatytułowanej „Tajemnica biblioteki”. Czytelnicy w oparciu o treść utworu projektowali odznaki Super Detektywa.
Dodatkowo dla każdego odwiedzającego bibliotekę nie zabrakło świetnej zabawy przy grach planszowych, układaniu klocków Lego, malowaniu oraz zagadkach literackich.

Ostrowsko 3.jpg Ostrowsko 3
Harkowa 1.jpg Harkowa 1