07.03.2018Kierownik Programu Równać Szanse w Bibliotece

portal.jpg Gościem Biblioteki Publicznej w Bralinie był Artur Łęga – kierownik Programu Równać Szanse z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Spotkanie odbyło się 28 lutego br. i miało na celu sprawdzenie postępów w realizacji projektu „Wędrujemy, czyli nasze stopy”. Podczas wspólnej rozmowy, młodzież wykazała się aktywnością i dużą wiedzą na temat istoty programu, w którym uczestniczy. Artur Łęga poprosił młodzież o kilka zadań, które wykonają w najbliższym czasie i osobiście przekażą do Programu. Uświadomił również słuchaczy, że realizowany projekt ma być dla nich ciekawym wyzwaniem i szansą współpracy z innymi, a umiejętności zdobyte w trakcie jego realizacji przydają się na całe życie niezależnie od tego, co robimy i z kim planujemy wspólne działania. Spotkanie przyniosło uczestnikom wiele wiedzy, ale też umocniło w przekonaniu, iż ten projekt to nie tylko nauka, ale i nowe znajomości, a przede wszystkim dobra zabawa. Na zakończenie spotkania nasz gość zachęcił młodzież do udziału w dwóch konkursach organizowanych przez Program Równać Szanse. Pierwszy z nich to Konkurs Specjalny „100-lecie odzyskania niepodległości”, w którym młodzi ludzie włączą się w aktywne obchody święta niepodległości, ale z uwzględnieniem swoich zainteresowań i pasji, a także potrzeb ich lokalnego środowiska. Drugi to organizacja Lokalnego Forum mającego służyć rozwojowi kapitału społecznego w małych środowiskach, poprzez umożliwienie wymiany doświadczeń osobom zainteresowanym wspieraniem rozwoju młodych ludzi.

Projekt „Wędrujemy, czyli nasze stopy” realizowany jest w ramach Ogólnopolskiego Program Równać Szanse Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

portal.jpg portal
IMG_2762.jpg IMG_2762